Pół tuzina bramek Constractu – Lucas i Luan tak na okrętkę

Wicemistrzowie Polski w futsalu zawodnicy Constractu Lubawa wreszcie wygrywają przekonująco i nie narażają kibiców na strate nerwów. W sobotę (6 listopada) wygrali we własnej hali z AZS UG Gdańsk aplikując gościom pół tuzina bramek. W rolach głównych wystąpili obcokrajowcy: Lucas i Luan, którzy na zmianę trafiali do siatki rywali. Dzieła dokończył tuż przed końcem Kamil Majchrzak.

Constract Lubawa – AZS UG Gdańsk 6:0 (2:0)

1:0 – Lucas (10) , 2:0 – Luan (13), 3:0 -Lucas (32),4:0 – Luan (35), 5:0 -Lucas (35), 6:0 – Majchrzak (39)

KS Constract Lubawa: Okuniewski, Casagrande – Fernandes, Piórkowski, Raszkowski, Sendlewski, Daniel, De Lara, Madziąg, Kaniewski, Ossowski, Pedrinho, Grubalski, Kriezel

AZS UG Gdańsk: Sasiak, Zelma – Formela, Depta, Domżalski, Majchrzak, Sidor, Urtnowski, Wesserling, Kreft, Wardowski, Wroński.

Znajdujący się w strefie spadkowej akademicy z Gdańska ograniczali się głównie do przeszkadzania. Przez 10 minut udawało im się zachować czyste konto. Wreszcie Lucas okazał się najsprytniejszy w polu karnym i uzyskał prowadzenie dla gospodarzy. Trzy minuty później na listę strzelców wpisał się Luan, który popisowo zakończył udany kontratak lubawian. Po zmianie stron przez kolejne 10 minut AZS dzielnie bronił dostępu do własnej bramki, ale kosztowało to sporo wysiłku. Gdy obrona gości trochę się rozrzedziła Constract bezkarnie zaliczył kolejne cztery trafienia. Pewne zwycięstwo i tego oczekiwaliśmy. Walka na górze trwa i ze słabszymi rywalami trzeba wygrywać pewnie i jak najmniejszym nakładem sił.

Rekord Bielsko-Biała – Futsal Leszno 3:3

Constract Lubawa – AZS UG Gdańsk 6:0

Clearex Chorzów – Górnik Polkowice 8:1

Futsal Team Brzeg – Dreman Opole Komprachcice 2:5

Red Dragons Pniewy – Legia Warszawa 6:2

Piast Gliwice – LSSS Lębork 6:2

Słoneczny Stok Białystok – AZS UW Wilanów 1:2

FC Toruń – Red Devils Chojnice 4:4