Półfinał Akademickich MP – Awans UWM, mimo porażki w karnych

W Olsztynie ( w Kortowie i boisku SP 18 w Dajtkach) zakończył się półfinałowy turniej piłkarski Akademickich Mistrzostw Polski. Do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów w pierwszej fazie podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. Jedyny naszym reprezentantem jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski odniosł cztery zwycięstwa i zapewnił sobie udział w imprezie głównej. Meczów o poszczególne miejsca nie rozgrywano, decydowały konkursy rzutów karnych. W tej próbie UWM przegrał z SGGW W-wa 5:6 i zajął drugą lokatę.

 

 UWM Olsztyn: Wojciech Radziwon (NST), Łukasz Michałowski (Pisa Barczewo), Artur Naczas (Huragan Morąg), Łukasz Błażyński (GKS Stawiguda), Jakub Prusik (Stomilowcy), Roman Śnieżawski (Sokół Ostróda), Piotr Wobolewicz (Łyna Sępopol), Łukasz Pisarzewski (Stomilowcy), Konrad Rusiecki (Stomilowcy), Maciej Szostek (Stomilowcy), Paweł Podhorodecki (Stomilowcy), Paweł Andrzejewski (Warmia Olsztyn),Grzegorz Naczas (Błękitni Pasym), Przemysław Płoszczuk (Huragan Morąg), Daniel Chiliński (Mrągowia), Tomasz Świeżawski (Sokół Ostróda), Tomasz Długołęcki (Olimpia Olsztynek), Paweł Sawicki (MKS Korsze). Trener Bogdan Michalewski

I dzień

Olsztynianie rano pokonali wyraźnie zespół SWSPiZ Łódź 3:0, mając zdecydowana przewagę. Zawodnicy dobrze rozumieli się na boisku, mimo że pochodzą z różnych klubów. Grali bardzo rozsądnie, ekonomicznie, mając na uwadze fakt, że trzeba tu rozegrać kilka spotkań w ciągu trzech dni.

UWM Olsztyn – SWSPiZ Łódź 3:0

Bramki: Maciej Szostek, Daniel Chiliński, Przemysław Płoszczuk.

 

Jeszcze w tym samym dniu UWM pokonał AWF Warszawa 3:0. Po siedmiu minutach gry było 2:0 dla gospodarzy po celnych trafieniach Przemysława Płoszczuka, który ma szanse zostać królem strzelców turnieju. Oczywiście to ustawiło cały mecz. Jeszcze w końcówce przewagę olsztynian zaakcentował bramką Tomasz Długołęcki.

UWM Olsztyn – AWF Warszawa 3:0

Bramki: Przemysław Płoszczuk-2, Tomasz Długołęcki

II dzień

Studenci UWM Olsztyn zakończyli mecze grupowe bez porażki, w ostatnim meczu pokonali gładko Akademię Leona Koźmińskiego Warszawa 3:1 i tym zsamym z pierwszego miejsca awansowali do półfinału turnieju olsztyńskiego.

UWM Olsztyn – Akademia Leona Koźmińskiego Warszawa 3:1

Bramki: Paweł Sawicki – 3

Kolejnośc w eliminacjach:

Grupa I

1 UWM Olsztyn

2 Akademia L. Koźmińskiego

3 SWSPiZ Łódź

4 AWF Warszawa

Grupa II

1 SGGW Warszawa

2 Politechnika Białostocka

3 Politechnika Łódzka

4 Uniwersytet Łódzki

W meczu półfinalowym olsztynianie pokonali wyraźnie Politechnike Białostocką 4:0 i zapewnili sobie udział w turnieju głównym (awansuja dwie drużyny). Zaplanowane na środę mecze o miejsca nie odbędą się. Jeszcze we wtorek o lokatach w półfinale olsztyńskin  zadecydują konkursy rzutów karnych.

UWM Olsztyn – Politechnika Białystok 4:0

Bramki: Tomasz Długołęcki – 2, Paweł Podhorodecki, Tomasz Śnieżawski

Meczu finalowego nie rozgrywano, natomiast strzelano rzuty karne. UWM zmierzył się w tej próbie ze Szkołą Główną Gospodarki Wiejskiej. Po pięciu seriach było 5:5, w dodatkowej lepsi okazali sie goście. Oba zespoły awansowały do turmnieju głównego.

UWM Olsztyn – SGGW Warszawa rzuty karne 5:6

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x