Półfinał Mistrzostw WM Z LZS kobiet Wydminy 2015 – Warmia i Futbolistki ZSO zagraja o medale

W sobotę (7 marca) w Wydminach odbył się jeden z trzech turniejów półfinałowych Mistrzostw Województwa w Halowej Piłce Nożnej Kobiet Warmińsko Mazurskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. W Turnieju udział wzięły cztery drużyny: Warmia Biskupiec, Sokół Biała Piska, Futbolistki ZSO Wydminy i Wydminy II. Stawką rozgrywek był awans do finału wojewódzkiego.

Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym. Losowanie w pierwszym meczu skojarzyło dwa zespoły Wydmin. Pierwszą bramkę dla młodszego zespołu zdobyła Monika Stefaniak. W końcówce spotkania pięknym strzałem z rzutu wolnego wyrównała Karolina Zabawska i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 1:1. W tej samej kolejce Warmia Biskupiec po bardzo emocjonującym meczu pokonała Białą Piską 2:1.

Druga seria spotkań miała przynieść końcowe rozstrzygnięcia. Futboliski ZSO Wydminy po świetnej grze pokonały 2:0 swoje koleżanki z Białej Piskiej, a drugi zespół z Wydmin uległ Warmii Biskupiec 0:1. Tym samym młode wydminianki i kobiecy zespół z Biskupca zapewniły sobie awans do finału wojewódzkiego.

W trzeciej kolejce najlepsza tego dnia Warmia Biskupiec 4:0 pokonała Futboliski ZSO Wydminy, natomiast Biała Piska okazała się lepsza od Wydminy II wygrywając 3:1.

Klasyfikacja końcowa:

1. Warmia Biskupiec –awans do finału wojewódzkiego

2. Futbolistki ZSO Wydminy – awans do finału wojewódzkiego

3. Sokół Biała Piska

4. Wydminy II

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a każda zawodniczka z rąk swojego trenera odebrała róże z okazji Dnia Kobiet i w podziękowaniu za sportową rywalizację w duchu fair play.

{AdmirorGallery}wydmin123{/AdmirorGallery}

„To było fajne, koleżeńskie spotkanie zawodniczek i trenerów. Od początku do końca rozgrywkom towarzyszyły pozytywne, piłkarskie emocje, za co dziękuję wszystkim zespołom. Cieszę się z awansu naszej młodszej drużyny do finału. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Ola Czobot, która świetnie zastąpiła swoje chore i kontuzjowane koleżanki.” – podsumował turniej Bartłomiej Osior, trener drużyn z Wydmin i organizator Półfinału Mistrzostw Województwa w Halowej Piłce Nożnej Kobiet WMZLZS.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Biała Piska Biskupiec Piłka nożna Wydminy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x