Popis zespołu Elwo Etna w Poznaniu – Pół tuzina w siatce AZS i…zero z tyłu

Po kolejne punkty I Polskiej Ligi Futsalu Kobiet udał się w minioną sobotę /7.01/ zespół ELWO ETNA Elbląg do Poznania. Rywalkami naszych dziewcząt był niepokonany do tej pory zespół AZS UAM. Spodziewano się bardzo zaciętego boju i to zapowiadał początek meczu. Potem jednak elblążanki rozkręciły się, rozszyfrowały słabsze strony rywalek i stało się… Bramki padały jak z rogu obfitości, w efekcie bramkarka z Poznania aż sześć razy musiała wyjmować piłkę z siatki. Wynik doskonały, trochę zaskakujący, świadczy jednak o wspaniałej dyspozycji dziewcząt Elwo Etna Elbląg.

Pierwsza, bardzo wyrównana część meczu mogła się podobać dość licznie przybyłej publiczności. Mieszane odczucia miał trener Maciej Chwoszcz, który już w 4 minucie na skutek kontuzji kolana stracił  ostoję bloku defensywnego, Izabelę Betcher. Częściej przy piłce były akademiczki, lecz to elblążanki wyprowadzały groźne kontrataki. Tak było do 17 minuty, kiedy to przy kolejnej już sytuacji sam na sam, bramkarka miejscowych nie wytrzymała i za  interwencję rękoma poza polem bramkowym, została ukarana czerwoną kartką, a zespołowi  elbląskiemu arbitrzy przyznali przedłużony rzut karny. Do piłki podeszła bramkostrzelna Anna Rogacka i silnym strzałem nie dała szans zmienniczce bramkarki AZS UAM.

Od początku drugiej części spotkania można było zaobserwować  większą pewność w grze piłkarek ELWO ETNA, które wspierane pewnymi interwencjami w bramce Małgorzaty Gawryołek z minuty na minutę zaczynały dzielić i rządzić na poznańskim parkiecie. I właśnie w chwilę po najładniejszej chyba paradzie meczu elbląskiej bramkarki  i szybkim podaniu na prawe skrzydło Aleksandry Rucińskiej, Karolina Orłowska strzałem w długi róg podwyższyła na 2:0. Po dalszych kilku minutach miała miejsce kolejna zabójcza kontra elblążanek. Daleki wyrzut Gawryołek do Doroty Proch, która idealnie głową zgrała piłkę na lewe skrzydło do Orłowskiej. Karolina precyzyjnie umieściła piłkę między bramkarką i słupkiem poznańskiej bramki, a wynik brzmiał: AZS UAM Poznań – 0, ELWO ETNA Elbląg – 3. Przez następnych kilkanaście minut elblążanki zgodnie z zaleceniami swego trenera uspokoiły grę, oszczędzając siły na końcówkę spotkania.

Na niespełna 3 minuty przed końcem meczu po przechwycie piłki w strefie obronnej AZS UAM strzałem do pustej bramki gola zdobyła Dorota Proch. Około minutę później z najbliższej odległości futbolówkę w siatce umieściła Rogacka po dwójkowej akcji, przez ponad połowę boiska z Moniką Gniadek.

Równo z końcową syreną piłka zatrzepotała w siatce  gospodyń po raz 6, a strzelczynią ostatniej bramki, po odebraniu przeciwniczce piłki pod własną bramką była Natalia Miszke.

{gallery}elwo11{/gallery}

Trener Maciej Chwoszcz:

-Cieszą 3 punkty na trudnym terenie w Poznaniu, jak i realizacja założeń taktycznych. Z meczu na mecz gra drużyny wygląda coraz lepiej. Teraz przed nami dwa tygodnie spokojnej pracy przed meczem z AZS UAM w Elblągu /21.01.2012r./

Menadżer Zbigniew Urbaniak:

-Dwa mecze sześć punktów i pewne przodownictwo w tabeli. Nic dodać, nic ująć. Mnie osobiście najbardziej cieszy pierwszy w historii występów drużyny w I Lidze mecz na „0 z tyłu” w czym zasługa zarówno bramkarki, jak i całej drużyny. Martwi kontuzja Izy Betcher, lecz wiem że zrobi wszystko aby 21 stycznia wybiec na parkiet w Elblągu.

0:1  17min. A. Rogacka

0:2  24min. K. Orłowska

0:3  26min. K. Orłowska

0:4  38min. D. Proch

0:5  40min. A. Rogacka

0:6  40min. N. Miszke

Skład ELWO ETNA: Małgorzata Gawryołek, Aleksandra Rucińska, Izabela Betcher, Natalia Miszke, Marta Stasiulewicz, Anna Rogacka, Monika Gniadek, Dorota Proch, Karolina Orłowska, trener Maciej Chwoszcz, menager Zbigniew Urbaniak.

Partnerzy drużyny: Urząd Miejski w Elblągu, DRE, R-GOL, DANA, FANTAZJA, MOS, Gimnazjum nr 1, Szkoła Podstawowa nr 8.