Porażka OKS-u w Wolfsburgu 0:2 – Nauka nie pójdzie w las…

Informowaliśmy już o wizycie młodych piłkarzy OKS 1945 w Wolfsburgu, Właśnie w poniedziałek (18 października) doszło do towarzyskiej potyczki olsztynian z miejscową drużyna juniorów. VFL Wolfsburg to znany klub Bundesligi, gdzie praca z młodzieżą jest prowadzona wzorcowo i trochę obawialiśmy się tej konfrontacji. Chyba niepotrzebnie, bo porażka 0:2 ujmy nie przynosi, a znane przysłowie mówi – jeśli się uczyć – to od lepszych.

 

Drużyna niemiecka wygrała zasłużenie, ale olsztynianie walczyli bardzo ambitnie i nie oddawali pola. Stworzyli nawet kilka sytuacji podbramkowych, efektów jednak zabrakło. Inna sprawa, że gospodarze częściej gościli na naszym przedpolu, strzelali dużo i celnie, na wysokości zadania stanął bramkarz OKS 1945.

 W sumie takiego scenariusza mogliśmy się spodziewać. Trener i rodzice działający w klubie świadomie zabiegali o mecz z renomowanym, zagranicznym przeciwnikiem by przekonać się o swojej wartości. Pomoc zaoferował były piłkarz Stomilu i…Wolfsburga Piotr Tyszkiewicz i dzięki jego bliskim kontaktom Niemcy zaprosili olsztynian do siebie, przygotowali wprawdzie krótki, ale bardzo atrakcyjny program pobytu m. in. obejrzenie „na żywo” spotkania Bundesligi.

 Tak na marginesie. Mamy w Olsztynie i regionie niewiele drużyn w grach zespołowych, które rokują duże nadzieje na przyszłość. Pracują rzetelnie z konkretną perspektywą, skupiając wokół siebie czołowych zawodników regionu. Uczestniczą w rozgrywkach ligowych, które nie dają gwarancji postępu, bowiem rywale nie są równorzędnym rywalem. Szukają konfrontacji z najlepszymi w Polsce, ale wyprawy na turnieje to drogie przedsięwzięcie, można na to pozwolić sobie raz, może dwa razy w roku.

 Jeśli ktoś ma ambicje, stara się dążyć do podniesienia poziomu należy takie teamy wspierać, monitorować ich rozwój, obojętnie czy jest to futbol, siatkówka, koszykówka czy piłka ręczna. Mamy zaprzyjaźnione miasta i regiony, warto wysyłać tam takie właśnie drużyny, które wstydu na pewno nam nie przyniosą, a dzięki takim kontaktom można liczyć na dalszy postęp. A poza tym tacy zawodnicy i ich opiekunowie zasługują na tego rodzaju pomoc.

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x