Premiera w III lidze kobiet – Skuteczne stomilanki celują wysoko

W ten weekend rozpoczęły się rozgrywki III ligi piłkarskiej kobiet, w której występują również zespoły z Warmii i Mazur: OKS Stomil I i II Olsztyn, MKS Korsze i UKS Mazury Mrągowo. Świetnie zainaugurowały występy zawodniczki Stomilu II, które pokonały na wyjeździe Promień Mońki 1:0 (1:0). Bramkę w 30 minucie zdobyła Iwona Abramczyk. Miła niespodzianka, bowiem zespół gospodarzy, to praktycznie reprezentacja okręgu Podlaskieg. Pierwszy zespółStomilu pokonal MKS Korsze aż 7:1.

Stomil I Olsztyn – MKS Korsze 7:1

Bramki dla olsztynianek zdobyły: Babińczuk – 4, Gołębiowska ,Jasińska,Kostewicz, dla MKS Korsze : Krauze

Stomil I Olsztyn: Paulina Pogorzelska (K), Paulina Babińczuk, Paula Kamińska,Monika Jasińska, Marta Smolińska,Sylwia Głód, Monika Zawrotna,Patrycja Krzywonos, Aleksandra Duda,Aleksandra Apanasewicz,Małgorzata Piotrak, Agata Brodzińska, Patrycja Kucharczyk, Weronika Kostewicz, Natalia Świętoniowska, Kamila Mielnik, Paula Krech.

Mecz do jednej bramki, zdecydowana przewaga stomilanek, które czują sie coraz pewniej i staja się faworytkami grupy.

Promień Mońki – Stomil II Olsztyn 0:1 (0:1)

0:1 – Iwona Abramczyk (30)

Stomil II Olsztyn: Weronika Wieżynis, Karolina Nowacka, Nikola Zarzycka, Joanna Sieradzka (35 Olga Wieczorek), Kinga Palewacz, Paulina Świętoniowska (60 Magda Koprowska), Iwona Abramczyk (57 Marlena Maraczewska), Natalia Klosek, Dominika Złotucha (25 Agata Kocimska), Weronika Dziadura (65 Adrianna Kozerska), Agnieszka Brzozowska-Stańczyk (69 Aneta Wasilewska).

W 30 minucie skutecznym strzałem z rzutu wolnego popisała się Iwona Abramczyk, wyróżniająca się zawodniczka tego spotkania. W pierwszej części olsztynianki przeważały, po przerwie trener Marek Maleszewski musiał dokonać zmian, miał bowiem w składzie 13-latki, które zgodnie z regulaminem grac mogą tylko 35 minut. Promień dążył za wszelką cenę do wyrównania, ale stomilanki obroniły bardzo cenne zwycięstwo.