Przymusowa pauza II-ligowego Stomilu – W III lidze zaskoczenie w Olsztynku

Piłkarki II-ligowego Stomilu starannie przygotowywały się do kolejnego meczu z TKKF Grójec, gdy w dniu spotkania rywale przekazali informacje, że wycofują się z rozgrywek. Olsztynianki miały więc przymusową przerwę, grały natomiast zawodniczki III ligi. Największa niespodziankę sprawiły piłkarki Olimpii Olsztynek, które pokonały rezerwy Stomilu 1:0.

Rozstrzygnięcie padło po przerwie, kiedy po rzucie wolnym powstało spore zamieszanie, a najwięcej zimnej krwi zachowała Klaudia Augustin zdobywając złota bramkę. Olsztynianki ruszyły do ataku. Nie stwarzały sytuacji, natomiast narażały się na kontry i zwycięstwo Olimpii mogło być wyższe.

W pozostałych spotkaniach bez sensacji Lider z Ostrołęki pokonał w Węgorzewie Vęgorię, a Atomówki Korsze wygrały w Kętrzynie z MOSiR-em. Wyniki 4:0 świadczą o dominacji faworytek.

Olimpia Olsztynek – Stomil II Olsztyn 1:0 (0:0)

Bramka: Klaudia Augustin

MOSiR Kętrzyn – Atomówki Korsze 0:4 (0:2)

Bramki: samobójcza, Daniela Czerwińska, Judyta Sznip, Marta Wasilewska

Vęgoria Węgorzewo – Jantar Ostrołęka 0:4 (0:2

Skład: Klaudia Jadeszko – Ewa Butrymowicz (Gabriela Habyk), Monika Drożyner, Zuzanna Wiśniewska, Katarzyna Hawrylak – Róża Lipska, Eliza Ulińska, Dorota Palanis, Aleksandra Weryk – Aleksandra Kuzina, Monika Chmielewska

1.Jantar Ostrołęka 3 9 11-2

2. Olimpia Olsztynek 4 9 10-7