Puchar Dzieci Danone 2011 – Przez Dajtki do…Madrytu

Trwają eliminacje 12. edycji Piłkarskiego Pucharu Dzieci Danone 2011, jednego z największych turniejów piłkarskich dla dzieci w Polsce. W marcu trwała rekrutacja, na kwiecień przewidziano eliminacje regionalne, w maju odbędą się dwa półfinały, a na początku czerwca wielki finał w Łodzi z udziałem najlepszych. Zwycięzców czeka wielki zaszczyt udział w Piłkarskim Pucharze Dzieci Danone – Danone Nations Cup 2011 rozgrywanym w Hiszpanii.

W sumie w Pucharze weźmie udział ponad 1700 dzieci w wieku od 11 do 12 lat. Turniej ma już swoją 12-letnią tradycję na świecie, będąc integralną częścią Piłkarskiego Pucharu Dzieci Danone Nations Cup, międzynarodowych rozgrywek organizowanych przez Danone w 40 państwach. Co roku 2,5 mln dzieci z klubów sportowych i szkół na całym świecie uczestniczy w tym wydarzeniu. Ambasadorem i przyjacielem Danone Nations Cup jest jeden z najlepszych piłkarzy świata – Zinedine Zidane. W tym roku Ambasadorem polskich rozgrywek został Tomasz Iwan – były reprezentant Polski, występujący na pozycji pomocnika.

Rozgrywki Piłkarskiego Pucharu Dzieci Danone 2011 rozpoczęły  się w kwietniu. W pięciu miejscowościach: Szczecinie, Wrocławiu, Lublińcu, Gdyni i Warszawie odbyły się już eliminacje regionalne. Pozostały do rozegrania jeszcze trzy:

27.04 Olsztyn – SP nr 18, ul. Żytnia 71

28.04 Stalowa Wola – MOSiR Stalowa Wola, ul. Hutnicza 15

29.04 Poznań – MOS Śródka, ul. Gdańska

 Do rozgrywek półfinałowych, które odbędą się 14 maja w Gdańsku (strefa północna)  i 21 maja w Lublińcu strefa południowa), zakwalifikuje się po sześć zespołów. Najlepsze drużyny z całego kraju spotkają się na Wielkim Finale, który odbędzie się 4 czerwca w Łodzi. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała Polskę na Piłkarskim Pucharze Dzieci Danone – Danone Nations Cup 2011 rozgrywanym w Hiszpanii. Na wszystkich etapach turnieju na najlepszych czekają  atrakcyjne nagrody i upominki.

 

Półfinały

Gdańsk – 14.05.2011

Lubliniec – 21.05.2011

Finał krajowy

Łódź – 04.06.2011

V Międzynarodowy Finał Danone Nations Cup 2011

Madryt Hiszpania

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x