Puchar Prezesa LKS Amators Pozezdrze 2020 – Świetny finisz gospodarzy

W sobotę (25 ) na boisku ze sztuczną trawą w Pozezdrzu został rozegrany Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa miejscowego LKS Amators . W rozgrywkach udział wzięły cztery drużyny, obowiązywał system „każdy z każdym”, mecze trwały 2 połowy po 12 minut. Wygrali gospodarze przed Perełkami, Giżyckiem i drużyna Four Fun. Organizatorami turnieju byli: stowarzyszenie Amators Pozezdrze; OSiR Węgorzewo i Gmina Pozezdrze.

Poziom był bardzo wyrównany, każda drużyna mogła wygrać ten turniej. Rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w ostatnim meczu pomiędzy ekipami: Perełek i Amatorsa. Perełki przed ostatnim meczem miały na koncie 6 pkt. po dwóch zwycięstwach z Giżyckiem 5:3 i z Four Fanem 5:2. Amators natomiast miał tylko 3 pkt. W pierwszym meczu przegrał z Four Fanem 3:4, a w drugim ograł Giżycko 3:2. W decydującym meczu Perełkom wystarczał remis by wygrać cały turniej. Zawodnicy Amatorsa ostatni mecz zagrali jednak po mistrzowsku, już w pierwszej akcji strzelili pierwszą bramkę. Później jednak Perełki doprowadziły do wyrównania, ale już więcej nic nie mogli strzelić. Mieli kilkanaście sytuacji stuprocentowych, z rzutem karnym, ale w bramce Amatorsa Mateusz Rudaś wszystko bronił. Ostateczne słowo należało do Amatorsa, który wygrał 4:1 i mógł się cieszyć z kolejnego już zwycięstwa w turnieju piłkarskim w 2020 roku.