Puchar Tymbarku Warszawa 2014 – SP 3 Biskupiec w wielkim finale U-10, SPS 6 Ełk z brązem w U-12

1 i 2 maja w stolicy na Stadionie Narodowym odbył się turniej finałowy rozgrywek „Z podwórka na stadion”- największych zawodów piłkarskich w Europie w kategoriach: U-10 i U-12 dziewcząt i chłopców Łącznie w XIV edycji wzięło udział 200 tysięcy dzieci, a w kolejnej, w której dołączona zostanie kategoria wiekowa do lat 8, organizatorzy liczą na pół miliona grających. W finale U-10 zagrali chłopcy z SP3 Biskupiec. Chłopcy z Ełku (SPS 6) zdobyli brąz w kategorii U-12.

Efektownie wyglądają nie tylko statystyki, ale i oprawa turnieju. Cztery finałowe spotkania – dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12 – poprzedziły mecz o Puchar Polski, w którym o godz. 18.30 Zawisza Bydgoszcz spotkała się z Zagłębiem Lubin. Na boisko młode zawodniczki i zawodników wyprowadzali m.in. prezes PZPN Zbigniew Boniek, selekcjoner seniorskiej kadry Adam Nawałka oraz trener młodzieżowej ekipy narodowej Marcin Dorna.

Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu była przygotowana przez nauczyciela wychowania fizycznego Pana Zbigniewa Zastryżnego. Skład zespołu SP3 został  uzupełniony zawodnikami ze Szkoły Podstawowej w Olsztynku, Jezioranach i Bęsi. Jednak trzon drużyny stanowili uczniowie  szkoły  SP 3 Biskupiec (7 zawodników). Mimo, że po finale wojewódzkim skład zespołu nie został wzmocniony, dotarli oni do decydujących rozgrywek i dopiero w finale, grając z Akademią Piłki Nożnej z Wrocławia przegrali 0:2.

Ostatecznie drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu w Ogólnopolskim finale XIV edycji Turnieju, po zaciętej walce odniosła ogromny sukces zajmując II miejsce w kraju!

Oto nasi wicemistrzowie:

Trener reprezentacji – Zbigniew Zastryżny

Uczniowie SP3 Biskupiec – Oliwier Brunkal, Mateusz Karol ,Jan Lechowid, Tomasz Redzik, Seweryn Strzelec, Filip Wojciechowski, Michał Wójcik,

SP Jeziorany –Miłosz Kowalski, Jakub Liter, Dominik Żytkiewicz, Seweryn Żurawski,

SP Olsztynek –Kacper Okoniewski ,

SP Bęsia –Alan Chachuła.

Pobyt w Warszawie przysporzył wielu ekscytujących, pozytywnych emocji. Brawo dla naszych MISTRZÓW!

{AdmirorGallery}sp3{/AdmirorGallery}

Eliminacje (grupa)

– Podlaskie 1:0

– Świętokokrzyskie 6:0

– Lubelskie 0:3

Pierwsze miejsce w grupie awans do ćwierćfinału

Ćwierćfinał

– Zachodniopomorskie 1:0

Półfinał

– Małopolskie 3:1

Finał

– Dolnośląskie 0:2

{AdmirorGallery}korki888{/AdmirorGallery}

Zawodnicy UKS Rona 03 Ełk U-12 i zarazem uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku wzmocnieni zawodnikami z województwa zajęli 3 miejsce w Polsce. Jest to kolejny sukces rocznika 2002 i pewnie największy, gdyż w turnieju ” Z Podwórka na Stadion” o Puchar Tymbarku biorą udział najlepsi zawodnicy z całej Polski.

Wyniki grupowe:

Grupa A:

Lubelskie – Warmińsko-Mazurskie 1:1

Świętokrzyskie – Warmińsko-Mazurskie 0:5

Zachodnio Pomorskie – Warmińsko-Mazurskie 1:4

Ćwierćfinał

Łódzkie – Warmińsko-Mazurskie 0:0 k.3:4

Półfinał

Małopolskie – Warmińsko-Mazurskie 3:0

Mecz o 3 miejsce

Podkarpackie – Warmińsko-Mazurskie 1:1 k.2:3

Skład drużyny: Krzysztof Barchański (Polonia Lidzbark warmiński), Dominik Wasiak (AP Stomil Olsztyn), Kacper Zielski (Naki Olsztyn), Maksymilian Smoliński (Rona/SPS 6 Ełk), Jakub Lewandowski (Rona/SPS 6 Ełk), Błażej Makar (Rona/SPS 6 Ełk), Oskar Waszkiewicz (Rona/SPS 6 Ełk), Jakub Rusak (Rona/SPS 6 Ełk), Dzida Kacper (AP Stomil Olsztyn), Szymon Nakielski( Naki Olsztyn), Piotr Murawski (Rona/SPS 6 Ełk), Filip Ryszkiewicz (Rona/SPS 6 Ełk), Trenerzy: Andrzej Zientarski, Dariusz Ryszkiewicz.

W kategorii U-10 dziewcząt nasze województwo reprezentowały zawodniczki Szkoły Podstawowej Nr 18 w Olsztynie wzmocnione dziewczętami z województwa zajmując 7 miejsce w Polsce Natomiast w kategorii U-12 reprezentowała nas drużyna Kormorana Brzydowo, która zajęła 15 miejsce.

Skład drużyny SP 18 Olsztyn: Kamila Prus (SP 18), Agata Lewarska (SP 18), Martyna Sokołowska (SP 18), Daniela Skowrońska (SP 18), Dominika Łuba (UKS Sokół Biała Piska), Aleksandra Borawska (UKS Sokół Biała Piska), Aleksandra Głowacka (SP 7 Olsztyn), Michalina Częczek (SP 22 Olsztyn), Małgorzata Bartnikowska (SP 22 Olsztyn), Maja Tońska (SP 22 Olsztyn), Paulina Wółkiewicz (SP 22 Olsztyn), Małgorzata Dylewska (SP 22 Olsztyn). Trener: Piotr Żurawel, Paweł Galik.

Źródło W-M ZPN

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Biskupiec Ełk Jeziorany Olsztyn Olsztynek Piłka nożna

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x