Remisy z Łodzią młodzieżowych reprezentacji – Wysoko poprzeczka

Oczekiwane z dużym zainteresowaniem mecze piłkarskich reprezentacji Warmii i Mazur z Łodzią zakończyły się remisami. W Pucharze Michałowicza 1:1, w Pucharze Deyny 0:0. Wyniki raczej sprawiedliwe, choć oczekiwania, zwłaszcza w starszej grupie wiekowej (rocznik 1995), były nieco większe. Przekonaliśmy się jednak na własne oczy, że łodzianie to bardzo wymagający przeciwnicy i uzyskane przez olsztynian rezultaty wstydu im na pewno nie przynoszą.

 

Jako pierwsze na boisko przy al. Piłsudskiego wyszły zespoły uczestniczące w turnieju im. dr. Jerzego Michałowicza. Do przerwy gospodarze mieli inicjatywę, ale stracili bramkę. Do wyrównania doprowadził z rzutu karnego Damian Garbacik z Granicy Kętrzyn.. Szkoda, że podopieczni trenerów: Janusza Czerniewicza i Adama Zejera nie wykorzystali nielicznych wprawdzie, ale dogodnych sytuacji.

Po przerwie spotkanie wyrównane. Zespół Warmii i Mazur próbował atakować, rywale nastawili się na kontry i byli bardzo groźni. Wynik nie uległ zmianie i jest w zasadzie odzwierciedleniem tego, co działo się na boisku.

 

Zawodnicy Warmii i Mazur będący w kadrze na to spotkanie:

 Piotr Bijaka (Granica Kętrzyn), Filip Francuz (OKS 1945), Kamil Maternik (Warmia Olsztyn), Damian Garbacik (Granica Kętrzyn), Aleksander Kołakowski (Pisa Barczewo), Jakub Serafin ((OKS 1945),  Kamil Świercz (MKS Szczytno), Sebastian Kornatowski (Pisa Barczewo), Oskar Zawada (OKS 1945), Adrian Kaczmarczyk (Pisa Barczewo), Mateusz Kostek (OKS 1945), Maciej Rynkiewicz (Warmia Olsztyn), Rafał Maciążek (Pisa Barczewo), Kacper Cytrynki (Polonia Pasłęk), Patryk Chodkowski (OKS 1945), Kamil Anusz (Olimpia Elbląg), Mateusz Synowiec (OKS 1945).

 W innym spotkaniu tej grupy Podlasie przegrało z Mazowszem 0:3.

 

W Pucharze Deyny (rocznik 1996), drużyna Warmii i Mazur chciała za wszelka cenę odrobić straty po nieszczęśliwej porażce w Legionowie z Mazowszem. Zadanie okazało się bardzo trudne, bowiem łodzianie prowadzili otwarta grę byli skoncentrowani i dobrze przygotowani do tej potyczki. Żadnej ze stron nie udało się zdobyć bramki, a i okazji ku temu było niewiele. To był już prawie dorosły futbol. Realizowanie zadań taktycznych, ścisłe krycie. Naprawdę ciężko było skonstruować akcję ofensywną, mając na karku przeciwnika. Gospodarze nie mogli skorzystać z usług kilku kontuzjowanych graczy, ale nawet z nimi o zwycięstwo nie byłoby łatwo.

 Zawodnicy Warmii i Mazur będący w kadrze na to spotkanie:

 Krystian Burzyński (Vęgoria Węgorzewo), Wojciech Dziemidowicz (OKS 1945), Bartosz maternik (OKS 1945), Adrian Żakiewicz (OKS 1945), Wiktor Abramczyk (OKS 1945), Arkadiusz Mroczkowski (OKS 1945), Dariusz Gawryś (OKS 1945), Paweł Dawidowicz (Sokół Ostróda), Bartosz Bartkowski (Warmia Olsztyn), Karol Żwir (OKS 1945), Mateusz Musiński (OKS 1945), Patryk Rynkiewicz (Błękitni Orneta), Dawid szymonowicz (OKS 1945), Patryk Nowak (Zamek Kurzętnik), Damian Janecki (Sokół Ostróda), Daniel Westfal (OKS 1945), Kamil Jaworski (Warmia Olsztyn), Bartosz Borawski Błękitni Orneta).

 W drugim meczu Podlasie zremisowało z Mazowszem 1:1 i to jest dla nas bardzo korzystny rezultat.

 

{gallery}Galerie/pilkanozna{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x