Reprezentacje zakończyły rok – W Nowym Dworze: remis i porażka

Meczami w Nowym Dworze z Mazowszem reprezentacje piłkarskie Warmii i Mazur występujące w Pucharach: Michałowicza i Deyny zakończyły rok. Wyprawa nie była pomyślna. Starszy rocznik zremisował 1:1, młodszy poniósł porażkę 2:3. W tym roku walka jest bardzo wyrównana i przed rewanżami na wiosnę wszystkie zespoły zachowały jeszcze szanse na awans do turniejów finałowych. W Nowym Dworze gra była lepsza od wyników i w tym tkwi nasz optymizm.

Puchar Michałowicza

Mazowsze – Warmia i Mazury 3:2 (1:1)

0:1 – Łukasz Szabliński (12), 1:1 – (35), 2:1 (45) 3:1 (54), 3:2 – Artur Siemaszko (75 karny)

Podopiecznych trenerów Zbigniewa Kubelskiego i Ryszarda Muszyńskiego zgubił brak koncentracji. Mecz ułożył się dobrze, do szybko objęliśmy prowadzenie po celnym uderzeniu Łukasza Szablińskiego z Zatoki Braniewo. Do przerwy gospodarze nie stwarzali sytuacji, więc im w tym pomogliśmy W 35 min nieporozumienie bramkarza z obrońcami wykorzystał napastnik Mazowsza i było 1:1. Fatalny okazała się kwadrans gry po przerwie, kiedy to w krótkim odstępie czasu straciliśmy dwie bramki. Wprawdzie na pięć minut przed końcem Artur Siemaszko zdobył kontaktowego gola z karnego, ale było zbyt mało czasu by wyrównać. Szkoda, bo ten punkt może okazać się decydujący.

0:1 – Mateusz Kostek (50) 1:1 – (66)

Piłkarze Warmii i Mazur powinni to spotkanie rozstrzygnąć na swoją korzyść. Pierwsza część to walka na całej długości i szerokości boiska, dobra gra obu drużyn w destrukcji. Po przerwie Zaatakowali nasi chłopcy i w 50 minucie po dobrej akcji Mateusz Kostek uzyskał prowadzenie. W krótkich odstępach czasu były szanse na podwyższenie wyniku i definitywne rozstrzygnięcie meczu. Nie wykorzystaliśmy okazji, a na kwadrans przed końcem gospodarze wyrównali, a potem poszli za ciosem. Przeżywaliśmy ciężkie chwile, ale wynik nie uległ zmianie. Mecz obserwował trener młodzieżowych reprezentacji Polski Andrzej tamilski, któremu gra zespołu Warmii i Mazur bardzo się podobała. Chwalił nasza reprezentacje za dobra taktykę i zaangażowanie.