Rona 03 Ełk w Kownie – Duża atrakcja i…korzyść

Młodzieżowy Klub Piłkarski Rona 03 Ełk stara się nawiązywać kontakty z innymi sekcjami działającymi nie tylko w regionie i kraju. Wykorzystując sąsiedztwo z Litwą prowadzi współpracę z zespołami tego kraju w różnych kategoriach wiekowych. To przynosi duże wartości szkoleniowe, a dla adeptów futbolu jest dodatkową atrakcja i motywacją. Grupa 9-latków z Ełku uczestniczyła ostatnio w turnieju w litewskim Kownie.

 W imprezie brało udział 13 zespołów z trzech krajów, a klub z Ełku jako jedyny reprezentował Polskę.  Stawkę drużyn podzielono na cztery grupy, trzy pierwsze składały się z trzech zespołów i ostatnia z czterech. Mecze rozgrywane były w pięknej hali pełnowymiarowej ze sztuczną trawą. Boisko podzielono na dwa małe gdzie rozgrywano mecze równolegle.

W pierwszej fazie ełczanie odnieśli jedno wysokie zwycięstwo (5:1) nad KKSC Jonovos, ale minimalna porażka z FA Tauras Kowno zepchnęła ich na drugie miejsce w tabeli,  jednak nie zamknęła drogi do rywalizacji o medalową pozycję.  Warunkiem była wygrana w kolejnej potyczce Liepoją Metalurgs II. Zmęczeni Polacy walczyli bardzo ambitnie i mecz zakończył się remisem 1:1. Niestety w rzutach karnych lepsi okazali się przeciwnicy i pozostała gra o piąte miejsce w turnieju. Trzeba było wygrać dwa ostatnie spotkania. Udało się zwyciężyć w jednym i ostatecznie ełczanie „wylądowali” na szóstej pozycji. Biorąc pod uwagę liczną, zagraniczną stawkę wynik dobry, ale najważniejsza była możliwość konfrontacji w znakomitych warunkach z rówieśnikami z innych krajów prezentującymi różny styl gry.

 

Wyniki:

I faza

Rona 03 Ełk – KKSC Jonovos 6:0

Rona 03 Ełk – FA Tauras Kowno 0:1

II faza

Rona 03 Ełk – SK Liepoja Matelurgs 1:1 karne 0:3

Rona 03 Ełk – Siauliu 5:1

Rona 03 Ełk – FA Ponevezio 1:3

 

Tabela turnieju:

 1SK Liepojas Metalurgs (Łotwa)
2. FA Taurus Kowno
3. FK Daugara Daugarpils (Łotwa)
4. SK Liepojas Metalurgs 2 (Łotwa)
5. FA Ponevezio (Litwa)
6. UKS Rona 03 Ełk
7. FA Siauliu (Litwa)
8. FA Taurus Kowno 2
9. FA Wilno
10. KKSC Jonovos (Litwa)
11. FA Klajpeda (Litwa)
12. FK Daugara Daugarpils (Łotwa)
13. Ateitis Wilno

Skład zespołu Rona 03 Ełk
Bartosz Hermanowski, – Maksymilian Smoliński, Michał Herman, Kamil Albo, Jakub Lewandowski, Filip Ryszkiewicz, Piotr Murawski, Dominik Łojewski, Jakub Kossakowski, Dominik Łojewski, Oskar Waszkiewicz, Tymon Gutowski, Jakub Florczyk.

Na podstawie strony internetowej klubu Rona 03 Ełk

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x