Samorządowcy grali w Mrągowie – Na finały do Brennej!

Mrągowo przez dwa dni gościło drużyny ze strefy północno-wschodniej, które walczyły o awans do finału XVI Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych w halowej piłce nożnej w Brennej. W eliminacjach udział wzięło dwadzieścia dwie drużyny w dwóch kategoriach. Rywalizacja między zespołami była bardzo zacięta i emocjonująca. Spotkania o najwyższe miejsca rozstrzygnięto dopiero w rzutach karnych, co świadczy o wyrównanym poziomie rozgrywek. W związku z tym, że strefa północno-wschodnia jest najliczniejszą aż osiem pierwszych zespołów kategorii open i dwa zespoły kategorii 45+ uzyskało awans do finału MPPS w Brennej, które odbędą się w terminie 11 – 13 maja br.

 

Najlepszą drużyną eliminacji strefy północno-wschodniej w grupie OPEN, okazała ekipa z Urzędu Miasta Radomia, która w finale pokonała reprezentację Urzędu Miasta Bartoszyce. O zwycięstwie ekipy z Radomia, zadecydowały lepiej wykonywane rzuty karne. Na trzecim stopniu podium znalazła się drużyna z Mławy. Czwarte miejsce przypadło drużynie z Nowego Dworu Mazowieckiego tu też o podziale miejsc rozstrzygnęły rzuty karne. Awans do finałów uzyskały także reprezentacje: Gminy Nasielsk, Urzędu Miejskiego w Morągu, Urzędu Miasta Toruń oraz ekipa Samorządu Bielska Podlaskiego.

Podczas oficjalnego zakończenia i podsumowania eliminacji, zostali wyróżnieni także zawodnicy. Najlepszym bramkarzem eliminacji został Rajmund Woźniak z Radomia. Tytuł najlepszego zawodnika przypadł Maciejowi Szczygielskiemu z Bartoszyc, a statuetkę i nagrodę dla najstarszego zawodnika otrzymał Waldemar Boroń z Bielska Podlaskiego.

W podsumowaniu kategorii 45+ należy wyróżnić zwycięzcę – Urząd Miasta Toruń. Ekipą, która zajęła miejsce drugie w tej grupie i tym samym uzyskała  awans na finału w Brennej, była reprezentacja Mrągowa. Trzecie miejsce wywalczyła reprezentacja Urzędu Miejskiego w Golubiu-Dobrzyniu.

W tej grupie, najlepszym zawodnikiem został wytypowany Grzegorz Filipowicz z Torunia a najlepszym bramkarzem został Pomiankiewicz Zbigniew z Golubia Dobrzynia.

 W organizację tegorocznych eliminacji w Mrągowie, włączył się Urząd Miasta oraz Burmistrz Miasta Mrągowa Pani Otolia Siemieniec, która objęła patronatem całą imprezę. Nagrody rzeczowe i puchary ufundowały: Starostwo Powiatowe w Mrągowie i Urząd Gminy w Mrągowie a nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników – Związek Gmin Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

{gallery}brenna12{/gallery}

 Wyniki spotkań, zdjęcia i klasyfikacja końcowa dostępna na stronie:

www.ckit.mragowo.pl

www.sportowe.mragowo.pl,

Organizator zawodów – Waldemar Cybul

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x