Śnieg nie przeszkadzał Stomilankom – Cztery bramki w sieci Ząbkovii

W zaległym meczu I ligi zespół KKP Stomilanki pokonał w sobotę (27 listopada w Mrągowie UKS Ząkovia 4:0 (3:0). Mimo arcytrudnych warunków olsztynianki zagrały z dużą determinacją i mając ogromną przewagę nie dały szans rywalkom. Trudno było na ciężkim boisku o efektowne akcje, należało wyzwolić dodatkowe pokłady ambicji oraz determinacji i pod tym względem drużyna z Olsztyna zdała egzamin bez zarzutu.

KKP Stomilanki Olsztyn – UKS Ząbkovia Ząbki 4:0 (3:0)

1:0 – Jaime Maria Turrentino (32), 2:0 – Katarzyna Kałużna (37), 3:0 – Wioletta Tkaczyk (39), 4:0 – Adrianna Rosiak (77)

KKP Stomilanki Olsztyn: Patrycja Krajewska Paula Krech ,Gabriela Kędzia, Oliwia Silny, Wiktoria Lewandowska, Kristina Sivakova Jaime Maria Turrentino (78 Daria Waszczuk), Kamila Osajkowska ,Wioletta Tkaczyk , Adrianna Rosiak , Katarzyna Kałużna (86 Aleksandra Długozima)

W 15 minucie olsztynianki nie wykorzystały rzutu karnego, ale nie zraziły się niepowodzenie. Zaatakowały jeszcze energicznie. Defensywa gości trzymała się przez pół godziny. Potem skapitulowała i w ciągu niespełna dziesięciu minut KKP Stomilanki zdobył trzy bramki. Festiwal rozpoczęła Jaime Maria Turrentino, a potem w krótkich odstępach czasu na listę strzelców wpisały się: Katarzyna Kałużna i Wioletta Tkaczyk. Po przerwie napór olsztynianek trwał nadal. W trudnych warunkach nie było mowy o koronkowych akcjach, ale zawodniczki cały czas szturmowały bramkę rywalek. Wynik ustaliła w 77 minucie Adrianna Rosiak. 1 grudnia KKP Stomilanki zakończy rundę zaległym meczem z SWD Wodzisław. Jeśli wygra zostanie mistrzem jesieni.

1. Sportowa Czwórka Radom 11 23 33-20

2. Pogoń Tczew 11 22 37-23

3. Resovia 11 21 25-13

4. SWD Wodzisław Śląski 9 21 24-15

5. Stomilanki Olsztyn 10 21 29-18

6. Polonia Środa Wielkopolska 11 19 28-16

7. Skra Częstochowa 11 15 18-19

8. Trójka Staszkówka/Jelna 10 14 23-24