Sokół Lejdis Ostróda też zagra w III lidze – Zapał dziewczyn godny podziwu

Kobieca piłka nożna stała się w Polsce sportem powszechnym, a nam zależy na tym, by nasz region nie zostawał w tyle, a jest tu wiele do zrobienia. Wizytówką jest niewątpliwie KKP Stomil, występujący w I lidze, ale cieszymy się bardzo z każdej inicjatywy, dzięki której powstają kolejne sekcje. A taka powstała w Ostródzie i przyjęła nazwę Sokół Lejdis. W ekspresowym tempie udało się jeszcze zgłosić zespół do III ligi kobiet.

Odbyło się już spotkanie organizacyjne i mała prezentacja dziewczyn na boisku. Do „Lejdis” zgłosiła się spora grupa dziewcząt (aż 22), w której są byłe piłkarki Kormorana Brzydowo, gdzie pod wodzą trenera Jacka Lorenca odnosiły spore sukcesy nawet w turniejach krajowych. Średnia wieku dziewczyn to około 14-15 lat, więc klub wobec braku w regionie rozgrywek juniorskich, postanowił wraz z dziewczynami przystąpić do III ligi. Okazuje się jest spore zapotrzebowanie wśród nastolatek na możliwość uprawiania tego sportu w Ostródzie. I choć już sporo się zgłosiło klub czeka na następne, w przedziale wieku od 10 do 20 lat.

W błyskawicznym tempie trwają zabiegi organizacyjne. Poszukiwany jest sponsor, który zapewniłby dziewczętom odpowiedni sprzęt, pomoc finansową by rozpocząć udział w rozgrywkach warmińsko-mazurskiej III ligi. Każdy kto chciałby finansowo wesprzeć kobiecą drużynę Sokoła, proszony jest o kontakt z członkiem zarządu oraz opiekunem drużyny dziewczyn, Adamem Lisowskim pod numerem 534194000

Najprawdopodobniej trenerem zespołu zostanie Kamil Maliszewski (obrońca V ligowego Kormorana Zwierzewo a także nauczyciel w-f jednej ze szkół średnich w Ostródzie). Liga wystartuje 30 sierpnia, natomiast „Lejdis”, rozpoczną rozgrywki dzień później w Ostródzie meczem z rezerwami Stomilu Olsztyn. Spotkanie odbędzie się na bocznym boisku przy ul.3-go Maja 19, w niedzielę o godz.13:00! Zapraszamy.

Nikt nie oczekuje od razu wyników, natomiast wszyscy cieszą się z zainteresowania i zapału młodych zawodniczek, dla których tegoroczne rozgrywki mają być przede wszystkim okazją do zbierania doświadczeń i podnoszenia umiejętności.

Najnowsze informacje o drużynie można znaleźć oficjalnym fanpage Sokół Lejdis Ostróda na facebook’u…

{AdmirorGallery}lejdis18{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Kormoran Brzydowo Ostróda Piłka ręczna Sokół Ostróda

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x