Sportowe przyjaźnie trwają wiecznie – W Małym Jezioraku grają dla Igora

Sławomir Święcki to w ostatnich latach był jedna z ważniejszych postaci futbolu na Warmii i Mazurach. Bardzo ściśle związany z Iławą i regionem rozegrał w barwach Jezioraka i Stomilu wiele spotkań ligowych o wszystko, imponując nie tylko umiejętnościami, ale wielkim sercem i zaangażowaniem. Słowem zawsze można było na niego liczyć.

Teraz jest wyjątkowa okazja by odwdzięczyć się za jego trud, poświęcenie. Syn Państwa Święckich – Igor urodził się dziesięć lat temu z zespołem Downa, ale rodzice po chwilowym wstrząsie, gdy się o tym dowiedzieli, uczynili wszystko, by stworzyć Igorowi optymalne warunki rozwoju. Nie da się uniknąć pewnych barier, ale można złagodzić skutki wady genetycznej. Wymaga to wielkiego poświęcenia i wyrzeczeń. Państwo Święccy podołali wyzwaniu, znaleźli wsparcie w gronie przyjaciół i znajomych.

Igor chodzi do drugiej integracyjnej klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Iławie. Dzięki wspaniałej opiece pań wychowawczyń już sam czyta, pisze, uczy się liczyć. Uwielbia grać w piłkę, a najlepszym rehabilitantem, logopedą i psychologiem jest kochana młodsza siostra Zuzia, która ciągle mobilizuje go do zabawy i do pracy.

Motywacja rodziny to jedno, ale niezbędna jest specjalistyczna opieka oraz wizyty u rehabilitantów, ortopedów i logopedów. A to wszystko wymaga dużych pieniędzy. Dzięki temu Igor ma szanse dorównać rówieśnikom, bawić się z nimi, tak jak oni cieszyć się z życia.

Uczniowski Klub Sportowy Mały Jeziorak w niedzielę (23 lutego) organizuje charytatywny turniej piłki nożnej „Mały Jeziorak R-G Cup”, w którym zagrają młodzi piłkarze z roczników 2005-06. Impreza odbędzie się pod hasłem „Gramy dla Igora”. Podczas turnieju przeprowadzone zostaną licytacje, do kupienia będą m.in. koszulki znanych piłkarzy.

W akcję zaangażowało się już wiele osób , głównie rodziców małych futbolistów Mamy już zapowiedziały, że upieką ciasta, które także będzie można kupić. Pomoc zaoferowało Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji. Wszystkie pieniądze zebrane podczas Mały Jeziorak R-G Cup, łącznie z wpisowymi zostaną przekazane rodzinie Igora Święckiego.

W kolejnych latach także będziemy chcieli organizować turnieje charytatywne, tak, aby stały się one cyklicznym wydarzeniem — mówi Tomasz Zakierski, kolega Pana Sławka z boiska , obecnie trener Małych Jezioraków, jeden z organizatorów turnieju charytatywnego „Gramy dla Igora”.

Sportowe przyjaźnie utrwalają się na wiele lat. Ta inicjatywa jest najlepszym tego przykładem.

{AdmirorGallery}slawek22{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

iława Mały Jeziorak Iława Piłka nożna

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x