Start Działdowo mistrzem III ligi – Czy warto grać wyżej? Warto się zastanowić

Piłkarze Startu Działdowo na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek III ligi zapewnili sobie mistrzostwo, a to upoważnia w następnym sezonie grę w wyższej klasie. Gratulując ambitnym zawodnikom sukcesu radzimy zastanowić się sternikom klubu czy skorzystać z oferty gry. Jak pokazują ostatnie lata, występy w centralnych rozgrywkach nie wszystkim wychodzą na dobre. Polityka PZPN w tej kwestii jest bezwzględna. Wymogi licencyjne (infrastruktura, ochrona i t p.), haracze od transferów, ryczałty na sędziów, wreszcie cała seria wyjazdów na południe Polski mogą sprawić, że satysfakcja będzie krótka. Fakt, że w minionym sezonie w trakcie rozgrywek wykruszyło się kilka klubów jest wymowny.

Czy działdowianie znajdą sponsora, który wyłoży pieniądze na grę w lidze, gdzie mecze nie cieszą się aż tak dużym zainteresowaniem, by wpływy choć w małej części rekompensowały poniesione koszty. Obciążenie nimi samorządu to z kolei unicestwienie innych dyscyplin w mieście, gdzie jest dość szeroka oferta sportowa. Druga liga piłkarska w polskich realiach i takim kształcie jest tworem zbędnym, który zniszczył już niejedno środowisko.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x