Stomil Olsztyn awansował do I ligi – Dopiero teraz test rozsądku

Piłkarze Stomilu postawili kropkę nad „i”. Zwycięstwem nad Świtem Nowy Dwór Mazowiecki przypieczętowali awans do I ligi, na który zresztą zanosiło się od dawna. Każdy awans to sukces i wszystkim, którzy do tego się przyczynili należą się gratulacje i życzenia – oby tak dalej. Ale według mnie dopiero teraz rozpoczyna się prawdziwy test dojrzałości. Czy upojeni awansem sternicy klubu zachowają rozsądek i poprowadzą klub we właściwym kierunku? To prawda, że I liga stawia duże wyższe wymagania sportowe, ale pamiętajmy, że mamy świetną grupę młodzieży i możemy niebawem mieć znakomity team, którego trzon stanowić będą piłkarze z Warmii i Mazur. Tak jak kiedyś, gdy przebojem wdarliśmy się do ekstraklasy.

 

Tamtych lat nie zapomnimy nigdy. Natomiast przykłady ostatnie choćby z Olimpii Elbląg niech będą przestrogą. Nie warto opierać klubu na najemnikach, którzy nigdy nie zaangażują się tak jak swoi piłkarze. Nie dajcie sie omamić menadżerom, którzy będą wam wciskać co się tylko da. Warto o tym pamiętać, nawet kosztem trochę słabszych przejściowo wyników. Na razie cieszmy się z sukcesu, ale o przyszłości też trzeba pamiętać.

Stomil Olsztyn – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (1:0)

1:0 –  Michał Świderski (17)

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba ,Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Arkadiusz Koprucki,Paweł Głowacki, Łukasz Suchocki, Łukasz Jegliński (86 Bartosz Szaraniec), Robert Tunkiewicz, Dominik Kun, Michał Świderski (87 Piotr Łysiak), Paweł Łukasik (55 Krzysztof Filipek)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x