Stomil’95 szczególny rocznik – Grać coraz lepiej i wytrzymać presję

W ubiegłym roku juniorzy młodsi Stomilu stali się rewelacją sezonu. Zakwalifikowali się do finałowej czwórki Klubowych Mistrzostw Polski i zdobyli srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Pech chciał, że obie imprezy zazębiały się i trzeba było się na coś zdecydować. Na klubowe finały do Trójmiasta olsztynianie pojechali w rezerwowym składzie i nie odegrali w nich większej roli. Żałowaliśmy tego bo szansa była ogromna, a trudno znaleźć się w finale na zamówienie. Na szczęście chłopcy mają okazję znów walczyć o mistrzostwo w tym roku, bowiem wtedy byli młodsi o rok od przeciwników.

 

Już nie raz podkreślaliśmy, że to wyjątkowy rocznik. Drużyna jest budowana konsekwentnie od podstaw, cały czas wzmacniana talentami z całego regionu. Powiem szczerze, że tak właśnie sobie zawsze  wyobrażałem organizację futbolu w najsilniejszym klubie Olsztyna, Trener i zaangażowani rodzice bardzo rzetelnie realizują swój plan i owoce już zbierają, bowiem sukcesy w futbolu młodzieżowym są niepodważalne. Drużyna jest wyrównana, a do tego nie brakuje w niej perełek, powoływanych do kadry narodowej i trenujących z ze starszymi kolegami z II ligi. W obliczu awansu  seniorów do I ligi taki zastęp potencjalnych kandydatów do gry, do tego wychowanków – to prawdziwy skarb.

Sternicy klubu powinni wziąć to pod uwagę, choć czeka ich niełatwe zadanie. Jestem przekonany, że na wielu graczy już są założone sieci potentatów. Transfery w tych czasach to rzecz normalna, ale w tym przypadku naprawdę warto się głęboko zastanowić, by czegoś nie popsuć.

To taka refleksja na przyszłość, tymczasem  juniorzy’95 Stomilu rozpoczęli już przygotowania do wiosenno-letnich występów. Za nimi interesujący sparing z Arką Gdynia, zremisowany 2:2 ( bramki: Żwir i Musiński), w miniony weekend olsztynianie pokonali w Bydgoszczy Zawiszę 1:0 (0:0). Mając dużą przewagę Stomil strzelił bramkę dopiero w ostatniej minucie. Adrian Żukiewicz po stałym fragmencie piękną „główką” ulokował piłkę w siatce.

Stomil: Michał Przyborowski (Daniel Westfal), Dariusz Gawryś, Jakub Górski, Adrian Żukiewicz, Wojciech Dziemidowicz, Patryk Nowak, Michał Wiśniewski, Bartosz Bartkowski, Piotr Wypniewski, Dawid Szymonowicz, Mateusz Musiński oraz Mateusz Sienikowski. Patryk Wantusiak, Wiktor Abramczyk, Sebastian Zych.

Za tydzień zespół wybiera się na turniej do Płocka, gdzie zagra m. in. z miejscową Wisłą i Polonia Warszawa, z tym, że rywale będą o dwa lata starsi.

Nie da się ukryć że zespół jest w niełatwej sytuacji. Po ubiegłorocznych występach olsztynian uważa się za murowanych faworytów do medau MP juniorów młodszych. Będą grać pod dużą presją i w każdym spotkaniu, także w regionie, musza się liczyć z dużym oporem przeciwników. Dla Olimpii Elbląg, Jezioraka czy Warmii ewentualne zwycięstwo nad Stomilem będzie prawdziwym świętem.

Sukcesy w piłce młodzieżowej są z pewnością ważną sprawą, ale mimo wszystko tylko etapem w karierze kształtującego się zawodnika. Warto jednak je osiągać, bo to tworzy historię i tradycję klubu oraz regionu.

Dlatego naszym juniorom życzymy sportowego szczęścia, wytrwałości i rozsądku, by sukcesy nie przewróciły im w głowach.

{gallery}wyp20{/gallery}

OKS Stomil 1995

Bramkarze

Westfal Daniel bramkarz

Przyborowski Michał

Dzikowski Bartosz

Obrońcy

Żukiewicz Adrian

Dziemidowicz Wojciech

Abramczyk Wiktor

Gawryś Dariusz

Maternik Bartosz

Górski Jakub

Pomocnicy

Wiśniewski Michał

Sienikowski Mateusz

Wypniewski Piotr

Kułakowski Paweł

Szymonowicz Dawid

Suchan Michał

Zych Sebastian

Wantusiak Patryk

Bartkowski Bartosz

Napastnicy

Kajat Wojciech

Żwir Karol

Musiński Mateusz

Nowak Patryk

Trener Adam Łopatko

Kierownik drużyny: Grzegorz Żukiewicz

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x