Stomilanki muszą plany odłożyć na później – Tarnovia już w ekstraklasie

Niedzielny (16 maja) mecz na szczycie I ligi kobiet zapowiadał się bardzo interesująco. Lider z Tarnowa przyjechał, aby wygrać i tym samy przypieczętować swój awans do ekstraklasy. Olsztynianki chciały te plany pokrzyżować. Ewentualne zwycięstwo dawało jeszcze iskierkę nadziei, by włączyć się do walki o czołową dwójkę. Nie udało się Stomilanki przegrały to spotkanie 1:3 (0:2) i trzeba przyznać zawodniczki z Tarnowa pokazały klasę. Wypada im tylko pogratulować sukcesu.

KKP Stomilanki Olsztyn – Tarnovia 1:3 (0:2)

0:1 – Gębica (25), 0:2 – Kubaszek (34), 0:3 – Białoszewska (49), 1:3 Sivakova (82 karny)

KKP Stomilanki Olsztyn: Marta Kaźmierczak, Paula Krech, Paula Mazurkiewicz, Lena Trofimiuk, Kristina Sivakova, Katarzyna Kałużna, Wioleta Tkaczyk, Karolina Szóstko (46 Katarzyna Grzesik), Daria Augustyniak Adrianna Rosiak, Chinonyerem Macleans (77 Paula Zawistowska).

Tarnovia Tarnów: Syrek, Wałaszek, Szostak, Gębica, Drwal, Krawczyk (Dudziak), Trytek, Duszyk (Skrzyniarz), Kubaszek, Derus, Białoszewska (Wzorek).

Przeciwniczki od początku grały wysokim pressigiem, co oczywiście sprawiało olsztyniankom sporo kłopotów. Trudno było o płynne akcje Tarnowianki od czasu do czasu stwarzały zagrożenie. W 25 minucie objęły prowadzenie w zamieszaniu po rzucie rożnym. Kilka minut później zdobyły drugą bramkę pięknym uderzeniem z 25 metrów w górny róg. Po przerwie Stomilanki zaatakowały i szybko ich zapał został ostudzony. Trzecia bramka dla gości przesądziła o zwycięstwie Tarnovii. Udało się tylko zmniejszyć rozmiary porażki po rzucie karnym wykorzystanym przez Kristinę Sivakovą.

Sportowa Czwórka Radom -Trójka Staszkówka/Jelna 3:0

Polonia Środa Wielkopolska – Praga Warszawa 3:1