Stomilanki w Drobinie na podium – Ciekawa przymiarka do II ligi

Piłkarki OKS Stomil I wystąpiły w miniony weekend w turnieju w Drobinie. Nie udało się wprawdzie zająć najwyższego miejsca na podium, jednak trzecia lokata to wynik dobry pozytywnie oceniony przez zawodniczki oraz trenerów. W imprezie udział wzięło osiem zespołów, z którymi nasze zawodniczki nie spotkały się wcześniej. To dodatkowy bonus, bowiem w perspektywie występów w II lidze trzeba szukać coraz bardziej wymagających rywalek. Turniej w Drobinie stał się taka okazją, a osiągnięte rezultaty świadczą o tym, że olsztynianki stać na skuteczna grę również w wyższej klasie.

 

Jak przebiegał turniej?

W pierwszym meczu grupowym Stomil zmierzył się z Pragą Warszawą(1 liga kobiet), która okazała się najtrudniejszym przeciwnikiem w grupie. W  pierwszej połowie nasze zawodniczki były stremowane  i straciły bramkę  po stałym fragmencie gry . Po przerwie po wymianie kilku podań z pierwszej piłki Paulina Babińczuk zdołała wyrównać . Pomimo dużo większej pewności w grze, piłkarki Stomilu nie zdołały wyjść na prowadzenie.

Drugim rywalem były gospodynie turnieju – Pegaz I Drobin. Od początku spotkania inicjatywę przejęły olsztynianki i nie oddały jej aż do końcowej syreny. Stomil pokazał wiele dobrych akcji, jednak tylko trzy okazały się skuteczne. Ładne bramki kończące serię podań zdobyły Natalia ŚwiętoniowskaPaulina Babińczuk. Trzeciego gola po pokazie swoich umiejętności zdobyła Ewelina Balcewicz. Zawodniczka jeszcze raz wywołała podziw publiczności kiedy strzelała przewrotką, jednak znakomitą interwencja popisała się bramkarka gospodarzy. Bardzo blisko podwyższenia wyniku była Marta Smolińska. Po indywidualnej akcji oddała silny strzał, po którym piłka trafiła w spojenie słupka i poprzeczki. Mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Ostatnim przeciwnikiem w fazie grupowej turnieju była Victoria Sulejówek.  Aby zająć pierwsze miejsce w grupie nasze zawodniczki musiałyby wygrać to spotkanie 10:0. Plan się jednak nie udał i mecz zakończył się wynikiem 6:0. Dużo doświadczenia wykazała Ewelina Balcewicz, której udało się zdobyć trzy gole. Po jednym trafieniu zapisały: Katarzyna Szydlik, Paulina Babińczuk i Natalia Świętoniowska.

W meczu półfinałowym Stomil zmierzył się z Pelikanem Łowicz. Początkowo gra była wyrównana. Jednak piłkarki z Łowicza po błędach naszej drużyny zdobywały bramki. Stomilanki nie wykorzystywały sytuacji, w tym rzutu karnego, który wykonywała Balcewicz. Honorową bramkę zdobyła Monika Jasińska i mecz przegraliśmy 1:3.

Naszym zawodniczkom pozostało walczyć o najniższe miejsce na podium. Przez całe spotkanie z MKS Ciechanówto miały niewielką przewagę, jednak nie przekładało się to na wynik. Wiele osób myślami było już przy rzutach karnych, jednak ostatnią indywidualną próbę podjęła Paulina Babińczuk, która prawym skrzydłem prowadziła piłkę, a następnie oddała celny  strzał z ostrego kąta, chwile później zabrzmiała końcowa syrena.

{gallery}stom14{/gallery}

Wyniki całego turnieju:

Grupa A:

Pegaz I – Victoria  (3:2)
Stomil – Praga  (1:1)
Pegaz I – Stomil (0:3)

Praga – Victoria (11:0)
Pegaz I – Praga (2:0)
Stomil – Victoria (6:0)
 

Kolejność

1) Praga Warszawa
2) OKS Stomil Olsztyn
3)Pegaz I Drobin
4) Victoria Sulejówek

Gruba B

Pegaz II – KS Teresin (4:0)
Ciechanów – Pelikan (2:2)
Pegaz II – Ciechanów (0:1)
Pelikan – KS Teresin (3:0)
Pegaz II – Pelikan (2:0)
Ciechanów – KS Teresin (2:4)
 

Kolejność

1) Pelikan Łowicz
2) MKS Ciechanów
3)Pegaz II Drobin
4) KS Teresin
 

Półfinały:

Praga – Ciechanów (4:1)
Pelikan – Stomil (3:1)

Finały:

o VII miejsce:  Victoria – KS Teresin (1:7)

o V miejsce: Pegaz I – Pegaz II (0:3)
 

o III miejsce: Ciechanów – Stomil (0:1)

o I miejsce: Praga – Pelikan (2:0)

Klasyfikacja końcowa:

1.PRAGA Warszawa(1 liga )
2.PELIKAN Łowicz(3 liga łódzka)
3.OKS STOMIL Olsztyn
4.MKS Ciechanów(2 liga)
5. Pegaz I Drobin(3liga mazowiecka)
6. Pegaz II Drobin(3liga mazowiecka)
7.KS Teresin(3 liga mazowiecka)
8.VICTORIA Sulejówek
 

Wyróżnienia indywidualne
 

Król strzelców: Kamila Banaszek KS Teresin
Najlepsza bramkarka: Karolina Szulc PELIKAN Łowicz
Najlepsza zawodniczka: Joanna Wróblewska MKS Ciechanów

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x