Stomilanki wreszcie się przełamały – Powinno być więcej

Po dwóch porażkach Stomilanki wreszcie się przełamały. W niedzielę (12 września) w piątej kolejce rozgrywek I ligi piłki nożnej kobiet pokonały Pogoń Lębork 4:2 (4:0). Kibice odetchnęli z ulgą, bo tak naprawdę trudno było racjonalnie wytłumaczyć ostatnie niepowodzenia. Dzięki zwycięstwu olsztynianki znów wróciły do gry o czołowe pozycje.

KKP Stomilanki Olsztyn – Pogoń Tczew 4:2 (4:0)

1:0 – Gabriela Kędzia (7 karny), 2:0 – Kamila Osajkowska (12), 3:0 -Kamila Osajkowska (19), 4:0 – Paula Zawistowska (45), 4:1 (52 karny), 4:2 (72)

KKP Stomilanki Olsztyn: Aleksandra Szczerbaczewcz, Paula Krech, Katarzyna Kałużna, , Wioletta Tkaczyk, Wiktoria Lewandowska, Kamila Osajkowska (87 Daria Waszczuk) Gabriela Kędzia. Oliwia Silny, Adrianna Rosiak, Jaime Maria Turrentino, Paula Zawistowska (75 Daria Augustyniak)

W pierwszej części Stomilanki dominowały i już po 20 minutach prowadziły 3:0. Nadal atakowały czego efektem była bramka do szatni. Po przerwie zespół z Olsztyna nie zmienił taktyki, natomiast rywalki zagrały znacznie odważniej nastawiając się na kontry. I dwukrotnie nas skarciły. W pierwszym przypadku wykorzystały rzut karny za faul Aleksandry Szczerbaczewicz na przeciwniczce. Gdy było 4:2 Stomilanki zagrały uważniej i wynik nie uległ zmianie.

Ząbkovia Ząbki – Rolnik Biedrzychowice 4:1

Trójka Staszkówka/Jelna – Skra Częstochowa 3:1

SWD Wodzisław Śląski – Polonia Środa Wielkopolska 3:1

ROW Rybnik – Resovia 1:2

Stomilanki Olsztyn – Pogoń Tczew 4:2

UKS SMS II Łódź – Sportowa Czwórka Radom 1:5

1.SWD Wodzisław Śląski 5 12 15-10

2.Polonia Środa Wielkopolska 5 12 18-7