Strzelecki popis Stomilanek w Wodzisławiu – Efektownie i skutecznie

Stomilanki nie rezygnują z walki o ekstraklasę. W kolejnym meczu wyjazdowym pokonały w sobotę (8 maja) SWD Wodzisław Śląski 5:1 (3:0). Jak widać dalekie podróże służą olsztyniankom, które dwa tygodnie temu w Staszówce strzeliły rywalko pół tuzina bramek. Drużyna zaprezentowała się z bardzo korzystnej strony. Zaimponowała nie tylko skutecznością, ale dobrą, organizacja gry. Panowała nad sytuacją przez pełne 90 minut.

SWD Wodzisław – KKP Stomilanki 1:5 (0:3)

0:1 – Adrianna Rosiak (11), 0:2 – Adrianna Rosiak (17), 0:3 – Chinonyerem Macleans (28), 0:4 – Chinonyerem Macleans (61), 0:5 – Katarzyna Grzesik (72), 1:5 – (82)

KKP Stomilanki Olsztyn: Aleksandra Szczerbaczewicz, Paula Krech, Gabriela Kędzia, Paula Mazurkiewicz, Lena Trofimiuk (75 Natalia Lenard), Kristina Sivakova, Katarzyna Kałużna, Wioleta Tkaczyk (83 Karolina Szóstko), Daria Augustyniak (65 Katarzyna Grzesik), Adrianna Rosiak, Chinonyerem Macleans (83 Dominika Cichowska).

Olsztynianki od pierwszych minut przejęły kontrolę nad meczem. Grały spokojnie, akcje były płynne i przemyślane. Dochodziły do sytuacji strzeleckich i wykorzystywały szanse. Już do przerwy rozstrzygnęły losy spotkania. Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Dopiero w ostatnich 30 minutach zawodniczki z Wodzisławia zagrały odważniej. W 65 minucie nie wykorzystały rzutu karnego (strzał niecelny), ale zdobyły honorową bramkę przy stanie 0:5.

Resovia Rzeszów – Sportowa Czwórka Radom 3:5

UKS SMS II Łódź – Piastovia Piastów 3:0 (wo)

Tarnovia Tarnów – Rekord Bielsko-Biała 3:1

SWD Wodzisław Śląski – Stomilanki Olsztyn 1:5

Praga Warszawa – Pogoń Tczew 1:3

Trójka Staszkówka/Jelna – Polonia Środa Wielkopolska 2:1

1. Tarnovia Tarnów 19 44 74-28

2. Rekord Bielsko-Biała 19 40 61-21