Sukcesy w Pucharach: Michałowicza i Deyny – Jesteśmy w finałach!

W środę nie udało się młodszym reprezentacjom, za to w czwartek (2 czerwca) starsze zespoły piłkarskie Warmii i Mazur wykorzystały swą szansę. W pucharze Michałowicza wygraliśmy w Białymstoku z Podlasiem 1:0 (bramka Serafin), w Pucharze Deyny odnieśliśmy zwycięstwo 2:0 (bramki: Kun i Żwir). Wygrane dały nam awans do ósemki najlepszych drużyn w kraju. Biorąc pod uwagę, że w makroregionie mamy Mazowsze i Łódź są to niewątpliwe sukcesy.

Puchar Jerzego Michałowicza (1996)

Piłkarze Warmii i Mazur pokonali w Białymstoku Podlasie 1:0 (0:0) i zapewnili sobie awans do turnieju finałowego.

Podlasie – Warmia i Mazury 0:1 (0:0)

Warmia i Mazury:

Piotr Bijata (Granica Kętrzyn), Kamil Maternik (Warmia Olsztyn), Damian Garbacik (Granica Kętrzyn), Jakub Serafin (OKS 1945 Olsztyn), Mateusz Gostek (OKS 1945 Olsztyn), Dawid Bielecki (Rona 03 Ełk), Kamil Kotkowski (MKS Korsze), Filip Francuz (OKS 1945 Olsztyn), Mateusz Synowiec (OKS 1945 Olsztyn), Kamil Anusz (Olimpia Elbląg), Mateusz Baluta (Vęgoria Węgorzewo), Kamil Pruszyński (Vęgoria Węgorzewo), Kamil Świerszcz (Reda Szczytno), Jakub Prokop (Vęgoria Węgorzewo), Maciej Rynkiewicz (Warmia Olsztyn), Jan Mojski (OKS 1945 Olsztyn), Dominik Wojciechowski (Osa Biskupiec Pomorski), Patryk Chodkowski (Błękitni Orneta)

 Zespół z Warmii i Mazur miał inicjatywę w tym spotkaniu, ale długo nie mógł zdobyć bramki. Dopiero w drugiej części Jakub Serafin  uzyskał prowadzenie, które już zapewniało awans, ale trzeba było ten wynik utrzymać. Udało się, a nawet były szanse na bardziej efektowny sukces. Podlasie nie stanowiło już wówczas większego zagrożenia.

Wyniki:

Podlasie – Warmia i Mazury 0:1

Mazowsze – Łódź 0:2

Tabela końcowa

1 Łódź  6   10 10:6

2 Warmia i Mazury  6  10    7:5

3 Mazowsze    6  11:7

4 Podlasie  6  1  4:14

 

Puchar Kazimierza Deyny (1995)

Zwycięstwo w tym meczu dawało awans i drużyna Warmii i mazur cel zrealizowała wygrywając w Białymstoku 2:0 (0:0)

Podlasie – Warmia i Mazury 0:2 (0:0)

Warmia i Mazury:

Bartosz Bartkowski (Warmia Olsztyn), Adam Żakiewicz (OKS 1945 Olsztyn), Piotr Wypniewski (OKS 1945 Olsztyn), Arkadiusz Mroczkowski (OKS 1945 Olsztyn), Mateusz Musiński (Polonia Pasłęk), Bartosz Maternik (OKS 1945 Olsztyn), Dawid Szymonowicz (OKS 1945 Olsztyn), Patryk Nowak (Zamek Kurzętnik), Jakub Górski (Jeziorak Iława), Krystian Burzyński (Vęgoria), Patryk Kun (Vęgoria Węgorzewo), Patryk Rynkiewicz (OKS 1945 Olsztyn), Bartosz Borawski (Błękitni Orneta), Dariusz Gawryś (OKS 1945 Olsztyn), Wojciech Dziemidowicz (OKS 1945 Olsztyn), Damian Mianecki (Sokół Ostróda), Karol Żwir (OKS 1945 Olsztyn)

Dominacja zespołu Warmii i Mazur wyraźna, ale worek z bramkami rozwiązał się dopiero po przerwie. Wiodący zawodnicy tej reprezentacji: Karl Żwir i Patryk Kun przypieczętowali awans i mieli w tym sukcesie duży udział. Tej reprezentacji nie udało się w ubiegłym roku, ale to zespół z dużym potencjałem, który ma szanse zajść daleko.

Wyniki

Mazowsze – Łódź  2:1

Podlasie – Warmia i Mazury 0:2

Tabela końcowa:

1 Mazowsze   6  13  15:5

2 Warmia i Mazury  6  11  9:2

3 Łódź   6  4:5

4 Podlasie   6  1  4:20

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x