Świąteczny mecz Gwiazd w Węgorzewie 2014 – Na luzie, ale z emocjami…

W okresie między Świtem Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem często dochodzi do bardzo atrakcyjnych imprez w mniejszych miejscowościach. Kibiców przyciągają przede wszystkim sportowcy, którzy wychowali się w tym środowisku, a potem wyruszyli w świat. Tak było w sobotę (27 grudnia) w Węgorzewie, gdzie doszło do piłkarskiego spotkania gwiazd.

Vęgoria choć w skali wojewódzkiej nie jest potentatem zawsze słynęła z utalentowanej młodzieży, a w ostatnich latach szczególnie. Wielu zawodników trafiało do reprezentacji regionu, a potem do najsilniejszego klubu – Stomilu Olsztyn. A stąd jak to było w przypadku Dominika Kuna ekstraklasa jest bardzo blisko..

Mecz gwiazd z obecnym zespołem Vęgorii przyniósł dużo emocji, świetnych indywidualnych zagrań, a dramaturgii tez nie brakowało. Cytujemy ze strony internetowej Vęgorii:

„Gwiazdy, których trenerem był Grzegorz Kozłowski, szybko straciły bramkę, ale i szybko odrobiły stratę. Przed przerwą jednak Vęgoria ponownie wyszła na prowadzenie. W drugiej połowie podniosło się ono do 4:1, jednak gwiazdy wrzuciły piąty bieg i na minutę przed końcem doprowadziły do remisu. W taki sposób doszło do rzutów karnych, w których niepokonany okazał się znany doskonale wszystkim węgorzewskim sympatykom piłki nożnej bramkarz Ryszard Wieczorek. Dodatkowo należy nadmienić, że Arek Mroczkowski trafił do bramki mając zawiązane oczy. Tak więc tak samo jak w poprzednim roku, i tym razem triumfowała drużyna Gwiazd Vęgorii. A wszystko to przy gromkich oklaskach publiczności.”

{AdmirorGallery}vego60{/AdmirorGallery}

Gwiazdy Vęgorii – Vęgoria 4:4 (1:2) k. 3:0

Składy:

Vęgoria: Kacper Oszako, Daniel Maliszewski, Patryk Kun, Marcin Biaduń, Piotr Kodeniec, Szymon Krupa, Jakub Prokop, Mateusz Baluta, Patryk Depta, Mateusz Biernat, Wojciech Klukiński, Jarosłąw Petiuk, Marek Duda, Damian Suszczewicz, Kamil Pruszyński

Gwiazdy: Ryszard Wieczorek, Wojciech Melnyk, Dominik Kun, Stanisław Klein, Arkadiusz Mroczkowski, Krzysztof Łokietek, Mateusz Janek, Tomasz Grzebieniak, Krzysztof Koleśnik, Dawid Habyk, Emil Grochala

Bramki:

Vęgoria: Kamil Pruszyński, Damian Suszczewicz, Marcin Biaduń, Emil Grochala (sam.)

Gwiazdy: Tomasz Grzebieniak, Emil Grochala, Dawid Habyk, Arkadiusz Mroczkowski

Rzuty karne: 3:0 dla Gwiazd Vęgorii

Przed spotkaniem dorosłych zmierzyli się młodzi zawodnicy. Najpierw naprzeciw siebie stanęły żaki Vęgorii i Akademii Piłkarskiej (wygrana tych pierwszych 3:0), a zaraz po nich przeciwko sobie zagrały dwie drużyny orlików Vęgorii. Tu było 3:2, a wynik został ustalony dopiero w ostatnich sekundach. Najważniejsze, że kibice znów mogli obejrzeć wielu utalentowanych adeptów, o których niebawem zapewne usłyszymy.

{AdmirorGallery}vego61{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

OSiR Węgorzewo Piłka nożna Vęgoria Węgorzewo Węgorzewo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x