Takie kontakty to prawdziwy skarb – Naki zagra z drużynami Bundesligi!

Bardzo dynamicznie rozwija się współpraca NAKI Olsztyn z niemieckim klubem OFV Offenburger. Jeszcze na początku czerwca młodzi olsztynianie uczestniczyli w turnieju drużyn amatorskich w Niemczech. Pod koniec roku szkolnego OFV gościł z kolei w Olsztynie i zagrał w XV Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej NAKI- CUP 2012. Minęło zaledwie kilka dni, a dyrektor sportowy OFV Offenburger Christoph Wetzel-Veilandis zaprosił sztab szkoleniowy na staż trenerski, a kilku najlepszych zawodników na specjalny obóz treningowy Füchsle-Camps organizowany przez S.C. Freiburg z I Bundesligi. Taką informację otrzymaliśmy z olsztyńskiego klubu – wylęgarni piłkarskich talentów.

 

Szkółka Piłkarska NAKI została również zaproszona na prestiżowy turniej rocznika 98-99 w którym wezmą udział zespoły z I niemieckiej Bundesligi i włoskiej serie A. Zaproszenia na staż trenerski i obóz piłkarski Füchsle-Camps dla najzdolniejszych piłkarzy bardzo nas zaskoczyły i prawdopodobnie ze względu na czas urlopów w tym roku jeszcze z nich zrezygnujemy, ale z zaproszenia na turniej, który odbędzie się już po wakacjach w dniach 1-3 września postanowiliśmy skorzystać.

Wiele jest turniejów w Europie, na które każdy zespół może pojechać, zazwyczaj są to imprezy komercyjne i poziom sportowy pozostawia wiele do życzenia. Są też takie turnieje w których nie każdy może wziąć udział, tak jest przede wszystkim w Niemczech gdzie zespoły z najlepszych klubów Bundesligi rywalizują między sobą w specjalnie przez siebie organizowanych imprezach.

Takie zaproszenie to dla nas duże wyróżnienie. W turnieju w Offenburgu zagrają następujące ekipy: OVF Offenburg, S.C. Freiburg (I Bundesliga), TSG Hoffenheim (I Bundesliga), FCV Mainz (I Bundesliga), VfB Sttutgart (I Bundesliga), Sampdoria Genua (serie A), Naki Olsztyn. Organizacją wyjazdu zajmuje się trener Mariusz Goławski, pobyt podczas rozgrywek mamy bezpłatny, musimy pokryć jedynie koszt przejazdu (ok. 3000 km w dwie strony). Mamy nadzieję, że uda nam się zebrać odpowiednie fundusze, gdyż drugi raz taka okazja może się nie zdarzyć.

{AdmirorGallery}bunde14{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x