To będzie nerwowa zima w Stomilu – Klęska w Gdyni

W ostatnim meczu I ligi tego roku Stomil Olsztyn przegrał w niedzielę (5 grudnia) w Gdyni z Arką 0:6 (0:1). Po pierwszej niezłej połowie w wykonaniu olsztynian oczekiwaliśmy walki o przynajmniej remis, tymczasem po przerwie gra gości zupełnie się posypała i gdynianie urządzili sobie rzeź niewiniątek. Ta porażka sprawiła, że przerwę zimową Stomil spędzi w strefie spadkowej. Będzie nerwowo.

Arka Gdynia – Stomil Olsztyn 6:0 (1:0)

1:0 – Michał Marcjanik (36), 2:0 – Fabian Hiszpański (48), 3:0 – Mateusz Żebrowski (58), 4:0 – Adam Deja (69) , 5:0 – Michał Marcjanik (72), 6:0 – Michał Marcjanik ( 89)

Arka Gdynia: Daniel Kajzer – Fabian Hiszpański, Michał Marcjanik, Martin Dobrotka, Luis Valcarce – Mateusz Stępień (85 Kacper Skóra), Sebastian Milewski, Michał Bednarski (85 Jerzy Tomal), Christian Alemán (64 Adam Deja), Mateusz Żebrowski (71 Artur Siemaszko) – Karol Czubak (85 Maciej Rosołek).

Stomil Olsztyn: Krzysztof Bąkowski – Rafał Remisz, Jonathan Simba Bwanga, Maciej Dampc, Jonatan Straus – Karol Żwir (64 Piotr Pyrdoł), Wojciech Reiman (64 Maciej Spychała), Jakub Tecław (83, Jakub Banul), Merveille Fundambu (59 Hubert Szramka), Łukasz Moneta (83, Patryk Zych) – Patryk Mikita.

żółte kartki: Bwanga, Dampc, Remisz.

sędziował: Piotr Urban (Warszawa).

widzów: 3846.

Arka Gdynia – Stomil Olsztyn 6:0

Skra Częstochowa – Resovia Rzeszów 0:1

GKS Jastrzębie – Korona Kielce 5 grudnia, 18:00

Chrobry Głogów – Widzew Łódź 5 grudnia, 15:00

Zagłębie Sosnowiec – Górnik Polkowice 5:0