Trenerzy NAKI jadą na staż do Freiburga – Warto korzystać z najlepszych wzorców

Na oficjalne zaproszenie piłkarskiego klubu S.C. FREIBURG z I Bundes ligi najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech na staż trenerski w dniach 8-15 grudnia udają się trenerzy NAKI: Andrzej Nakielski i Darek Sułkowski. Trenerzy podczas pobytu zapoznają się z niemieckim systemem szkolenia młodzieży oraz będą mieli okazję obserwacji zajęć pierwszego zespołu S.C. Freiburg występującego w Bundeslidze. Staż obejmuje również prowadzenie przez naszych szkoleniowców treningów z grupami młodzieżowymi. Wyjazd naszej delegacji związany jest również z możliwością zawarcia porozumienia o szerszej współpracy między S.C. Freiburg ,a NAKI Olsztyn.

Niemieckie kluby często praktykują współpracę z klubami satelitarnymi, szczególnie zainteresowane są z utrzymywaniem dobrych relacji z klubami Europy Wschodniej, przede wszystkim ze względu wiele nie odkrytych jeszcze młodych talentów piłkarskich. Kontakt z niemieckim klubem z Bundesligi jest następstwem owocnej współpracy NAKI z FC Offenburger jednym z satelitarnych klubów S.C. Freiburg.

Szkółka Piłkarska NAKI miała już okazję pokazać się z dobrej strony w tym roku trenerom niemieckim uczestnicząc w prestiżowym turnieju zespołów młodzieżowych z Bundesligi rocznika 1999. W tym roku jeszcze raz NAKI zawita do Offenburga w przerwie świąteczno – sylwestrowej. Młodzi piłkarze ze Szkółki tym razem zmierza się z rówieśnikami z rocznika 2000.

Kontakt z Niemcami nie jest jedynym kontaktem zagranicznym olsztyńskiego klubu. NAKI bardzo aktywnie współpracuje z włoskimi FC Audace Cerignola i FC Foggia uczestnicząc od 4 lat w Międzynarodowych Turniejach Piłki Nożnej organizowanych przez Włochów w których grają często poważne kluby z serie A takie jak: Bari czy Napoli. Nastepną udana współpracę NAKI kontynuuje od 3 kat ze stroną francuzami, którzy w tym roku zapowiedzieli swój udział w XVII Turnieju NAKI – CUP 2013.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x