Trenerzy UKS Naki na stażu w FC Freiburg – Miasto jest dumne i…to wszystko

Przebywający na stażu w Freiburgu trenerzy UKS Naki Andrzej Nakielski i Dariusz Sułkowski nie tylko zdobywają wiedzę i doświadczenie, ale w bardzo interesujących korespondencjach dzielą się wrażeniami z obserwacji. Dzisiejszy tekst jest szczególnie interesujący bowiem zdradza tajemnice warsztatu znakomitego trenera Christiana Streicha, ale również ujawnia jak funkcjonuje rewelacja I Bundesligi – FC Freiburg , Warto by przeczytały go osoby, które tak hojną ręką obdarowują naszych pseudozawodowców pieniędzmi z naszych podatków..

 

Jeśli spytasz się kibica we Freiburgu kto jest największą gwiazdą i liderem miejscowej drużyny, wszyscy zgodnie odpowiedzą, że Christian Streich – trener  SC Freiburg. Kiedy w ubiegłym sezonie na półmetku I BundesLigi  praktycznie wszyscy się pogodzili, że spadek ukochanego zespołu jest już nieunikniony, drużynę z 13 pkt. na koncie objął Christian, trener pracujący do tej pory w FussballSchule S.C. Freiburg zdobywając z nią trzy medale Mistrzostw Niemiec w kategorii wiekowej U-19. Zespół pod wodzą nowego trenera uchronił się od spadku , a w tym sezonie będąc najmłodszym zespołem w BundesLidze walczy o puchary europejskie. Christian ostry i charyzmatyczny na treningu i boisku w bezpośrednim kontakcie jest bardzo miły i sympatyczny. Nigdy przed treningiem nie chciał z nami rozmawiać twierdząc, że jest w pracy ale za to po pracy potrafił zdradzić szczegóły swojego warsztatu trenerskiego. Zna  Mazury , dwa razy był tu na żaglówkach i kajakach, a  przed wieloma laty jego dziadek będąc żołnierzem armii niemieckiej walczył na tych terenach. Christian wiedząc, że jesteśmy Polakami był dla nas bardzo miły i kontaktowy.

Trener S.C. Freiburg preferuje dynamiczny i agresywny styl gry w defensywnie, natomiast w ofensywie stara się stosować grę kombinacyjną. Jego zespół potrafi grać w ataku pozycyjnym stosując dużą zmienność pozycji.  Lubi ofensywnie grających bocznych obrońców , a nawet środkowych. Wszystkie wspomniane elementy trenowane są podczas zajęć. Na treningu zawodnicy się nie oszczędzają , każde wejście i zagranie zawodnika jest ostre i na pograniczu faulu, nikt nogi nie odstawia.

SC Freiburg posiada własny stadion mieszczący 24 tys. Kibiców. Wokół stadionu znajdują się trzy boiska treningowe na których trenuje wyłącznie I zespół. Kto finansuje klub ? Na pytanie czy klub finansowany jest przez miasto na twarzach działaczy widać uśmiech… Klub płaci miastu podatki, a jedyną pomocą jest fakt, że kibice za okazaniem ważnego biletu meczowego w dniu meczu mogą bezpłatnie skorzystać np. z miejskich środków transportu. Nikt nawet nie oczekuje od władz miasta dotacji, miasto ma inne priorytety. Klub posiada własną sieć sklepów z pamiątkami, zarabia na organizacji meczów poprzez  sprzedaż biletów, napojów, grillowanych kiełbasek. Jednak główne finansowanie zapewniają sponsorzy, których tutaj nie brakuje. Klub w każdym roku również sprzedaje swoich najlepszych zawodników co też poważnie zasila klubową kasę.

Jutro w naszej relacji postaramy się bliżej przedstawić rolę mniejszych amatorskich niemieckich klubów piłkarskich, które w całym niemieckim systemie szkolenia spełniają bardzo ważna rolę.

{AdmirorGallery}frei12{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x