Trudna przeprawa Constractu – Najpierw konsternacja, potem wszystko się ułożyło

Oczekiwana z utęsknieniem premiera Statscore Futsal Ekstraklasy przyniosła zwycięstwo wicemistrzom Polski z Lubawy, ale scenariusz meczu był zaskakujący. Ostatecznie Constract pokonał w sobote (11 września) Słoneczny Stok Białystok 4:2 (2:2, ale po 13 minutach przegrywał 0:2. Dwa niespodziewane ciosy podziałały mocno na miejscowych i faworyt błyskawicznie odrobił straty, a potem strzelił jeszcze dwie bramki. Spodziewano się jednak dużo wyższego zwycięstwa i mniej nerwowego meczu.

Constract Lubawa – Słoneczny Stok Białystok 4:2 (2:2)

0:1 – Adrian Citko (3), 0:1 – Piotr Skiepko (13), 1:2 – Sebastian Grubalski (15), 2:2 – Darias (16), 3:2 – Darias (29), 4:2 – Tomasz Kriezel (32)

KS Constract Lubawa: Casagrande, G. Okuniewski – Madziąg, Sendlewski, Kaniewski, Nogueira, Grubalski, Piórkowski, Oliveira, Kriezel, Queiroz, Raszkowski, Darias, J. Okuniewski.

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Ulman, Danielewicz – Citko, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Łabieniec, Skiepko, Aleksandrowicz, Belzyt, Prolejko, Szostak, Stachurski.

Gospodarze zapewne nie spodziewali się takiego otwarcia. Tymczasem zespół z Podlasia rozpoczął mecz bez respektu , był dobrze zorganizowany i skoncentrowany. Wykorzystał dość niefrasobliwą postawę lubawian w środku boiska i po 13 minutach było 2:0 dla Słonecznego Stoku. Wprawdzie Constract wyrównał bardzo szybko, ale długo nie mógł wyjść na prowadzenie. Dopiero w 29 minucie Darias po raz drugi w tym spotkaniu trafił do siatki. Gdy w trzy minuty później Tomasz Keirsel podwyższył na 4:2 emocje opadły. Lubawianie nie ryzykowali i bezpiecznie dowieźli zwycięstwo.

Legia Warszawa – Futsal Leszno 4:1

Dreman Opole Komprachcice – LSSS Lębork 6:1

Górnik Polkowice – AZS UW Wilanów 0:6

AZS UG Gdańsk – Red Devils Chojnice 2:2

Rekord Bielsko-Biała – FC Toruń 7:4

Constract Lubawa – Słoneczny Stok Białystok 4:2

Clearex Chorzów – Piast Gliwice 3:4

Futsal Team Brzeg – Red Dragons Pniewy 6:5