Trzy minuty Filipka – „Stalówka” ograła Jezioraka – Olimpia na dnie

OKS 1945 osłodził czarno zapowiadająca się kolejkę i pokonując 2:0 KSZO pewnie usadowił sie na pozycji wicelidera II ligi. W meczu Jeziorak Iława przegrał w Stalowej Woli 0:2, tracąc bramki w ostatnich 20 minutach. Przełomowym momentem okazała się 67 min, kiedy Christian Klein otrzymał czerwoną kartkę.  Słabość I-ligowej Olimpii potwierdziła się w Polkowicach. Mimo prowadzenia elblżąnie przegrali z kretesem 1:3 i są już na dnie. Nie kopie sie leżącego, ale to skutek przede wszystkim fatalnej polityki kadrowej w klubie.

 

Górnik Polkowice – Olimpia Elbląg 3:1 (1:1)

0:1 – Robert Sierant (22 karny), 1:1 – Mateusz Piątkowski (29) 2:1 – Grzegorz Podstawek (63)

3:1 – Damian Ałdaś (85)

Olimpia: Stodoła, Szary, Pacan, Staniek, Dremluk (82 Iwan), Lubenow, Sierant, Kaczmarczyk, Banasiak (54 Kołodziejski), Zaniewski (82 Bartosiak), Buśkiewicz

Stal Stalowa Wola – Jeziorak Iława 2:0 (0:0)

Jeziorak: Kręt, Kowalski, Eid, Sulkowski, Imbiorowicz, Fedosow (63 Kretow), Skokowski, Pietroń, Żaglewski (59 Sedlewski), Sobociński, Klein.

1:0 – Kamil Walaszczyk (69), 2:0 – Daniel Radawiec (90+3)

Czerwona kartka: Christian Klein (67)

OKS 1945 Olsztyn – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:0 (0:0)

1:0 – Krzysztof Filipek (52), 2:- Krzysztof Filipek (55 karny)

OKS 1945 Olsztyn: Skiba, Koprucki, Baranowski, Bucholc, Świderski (81 Żwir), Głowacki, Jegliński, Tunkiewicz, Filipek (87 Stefanowicz), Suchocki, Łysiak (76 Biedrzycki)

 

I liga

KS Polkowice – Olimpia Elbląg 3:1

Olimpia Grudziądz – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:1

Ruch Radzionków – Sandecja Nowy Sącz 1:1

Flota Świnoujście – Piast Gliwice 0:0

Dolcan Ząbki – Warta Poznań 0:2

Kolejarz Stróże – Pogoń Szczecin 1:1

Bogdanka Łęczna – Polonia Bytom 2:1

GKS Katowice – Arka Gdynia 0:0

Zawisza Bydgoszcz – Wisła Płock 2:1

 Tabela

1. Zawisza Bydgoszcz 12 28 8 4 0 16-7

2. Bogdanka Łęczna 12 23 7 2 3 20-12

3. Piast Gliwice 12 23 7 2 3 19-15

4. Flota Świnoujście 12 21 6 3 3 14-9

5. Termalica Bruk-Bet Nieciecza 12 20 5 5 2 17-11

6. Kolejarz Stróże 12 20 5 5 2 13-9

7. Pogoń Szczecin 12 19 5 4 3 20-12

8. Warta Poznań 12 18 5 3 4 17-13

9. Sandecja Nowy Sącz 12 16 4 4 4 17-13

10. Ruch Radzionków 11 15 4 3 4 15-16

11. Olimpia Grudziądz 12 14 3 5 4 11-14

12. Dolcan Ząbki 12 13 3 4 5 13-17

13. GKS Katowice 12 12 2 6 4 11-9

14. Arka Gdynia 12 12 2 6 4 13-16

15. Wisła Płock 12 11 3 2 7 11-18

16. Polonia Bytom 11 8 2 2 7 10-16

17. KS Polkowice 12 7 1 4 7 6-22 1 3

18. Olimpia Elbląg 12 7 1 4 7 8-22

II liga

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Wigry Suwałki 0:1

OKS 1945 Olsztyn – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:0

Stal Rzeszów – Pelikan Łowicz 2:1

Garbarnia Kraków – Puszcza Niepołomice 2:5

Pogoń Siedlce – Resovia 1:2

Wisła Puławy – Sokół Sokółka 1:2

Znicz Pruszków – Motor Lublin 4:1

Stal Stalowa Wola – Jeziorak Iława 2:0

 Tabela

1. Okocimski KS Brzesko 11 25 7 4 0 20-4

2. OKS 1945 Olsztyn 12 23 7 2 3 16-16

3. Stal Stalowa Wola 11 20 6 2 3 16-9

4. Motor Lublin 11 19 5 4 2 17-16

5. Jeziorak Iława 11 18 5 3 3 13-9

6. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 12 16 4 4 4 10-10

7. Pogoń Siedlce 11 16 5 1 5 16-16

8. Puszcza Niepołomice 11 14 3 5 3 13-9

9. Garbarnia Kraków 11 14 3 5 3 15-17

10. Wisła Puławy 11 13 3 4 4 17-17

11. Pelikan Łowicz 11 13 4 1 6 13-17

12. Znicz Pruszków 11 13 3 4 4 13-9

13 Wigry Suwałki 12 13 3 4 5 8-12

14. Resovia 11 13 3 4 4 8-7

15. Stal Rzeszów 12 12 3 3 6 9-14

16. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 12 10 2 4 6 8-19

17. Sokół Sokółka 11 8 2 2 7 8-19

III liga

Motor Lubawa – Pogoń Łapy  1:1

MKS Korsze – Concordia Elbląg 0:2

Czarni Olecko – Mrągowia Mrągowo 0:1

ŁKS 1926 Łomża – Dąb Dąbrowa Białostocka 3:0

Granica Kętrzyn – Warmia Grajewo 0:1

Orzeł Kolno – Zatoka Braniewo 0:1

Olimpia 2004 Elbląg – Start Działdowo 2:3

Olimpia Zambrów – Huragan Morąg 3:0

Tabela

1. Warmia Grajewo 10 23 7 2 1 18-7

2. Start Działdowo 10 20 6 2 2 21-10

3. Olimpia Zambrów 10 18 5 3 2 17-7

4. Concordia Elbląg 10 18 5 3 2 10-6

5. ŁKS 1926 Łomża 10 17 5 2 3 15-10

6. Motor Lubawa 10 17 5 2 3 9-8

7. Olimpia 2004 Elbląg 10 15 4 3 3 20-14

8. Granica Kętrzyn 10 15 5 0 5 17-16

9. Dąb Dąbrowa Białostocka 10 14 4 2 4 20-12

10. Huragan Morąg 10 13 4 1 5 18-21

11. Mrągowia Mrągowo 10 13 4 1 5 13-14

12. Zatoka Braniewo 10 13 4 1 5 15-18

13. Orzeł Kolno 10 12 3 3 4 12-14

14. Pogoń Łapy 10 7 1 4 5 9-16

15. MKS Korsze 10 7 2 1 7 12-25

16. Czarni Olecko 10 2 0 2 8 1-29

IV liga

Sokół Ostróda – Tęcza Biskupiec 7:2

Płomień Ełk – Rominta Gołdap 1:1

GKS Wikielec – Pisa Barczewo 0:0

Znicz Biała Piska – Błękitni Pasym 1:0

Barkas Tolkmicko – Start Nidzica 1:0

Mamry Giżycko – OKS 1945 II Olsztyn 2:0

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Polonia Pasłęk 4:0

Vęgoria Węgorzewo – Mazur Ełk 0:1

 Tabela

1. Znicz Biała Piska 10 23 7 2 1 18-5

2. Sokół Ostróda 10 22 7 1 2 29-14

3. Płomień Ełk 10 21 6 3 1 17-4

4. Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 10 21 6 3 1 22-11

5. Barkas Tolkmicko 10 19 6 1 3 20-13

6. Start Nidzica 10 18 6 0 4 17-10

7. Błękitni Pasym 10 15 5 0 5 20-20

8. GKS Wikielec 10 15 4 3 3 13-16

9. Pisa Barczewo 10 14 4 2 4 13-13

10. Rominta Gołdap 10 11 3 2 5 16-14

11. OKS 1945 II Olsztyn 10 11 3 2 5 13-24

12. Polonia Pasłęk 10 10 3 1 6 6-16

13. Vęgoria Węgorzewo 10 7 2 1 7 10-16

14. Tęcza Biskupiec 10 7 2 1 7 14-30

15. Mamry Giżycko 10 7 2 1 7 7-18

16. Mazur Ełk 10 6 1 3 6 6-17

Klasa okręgowa I

Granica Bezledy – Mazur Pisz 3:0

GLKS Jonkowo – Victoria Bartoszyce 1:2

Polonia Lidzbark Warmiński – Łyna Sępopol 3:1

Kłobuk Mikołajki – Warmia Olsztyn 1:2

Zryw Jedwabno – Wilczek Wilkowo 2:0

MKS Szczytno – Orlęta Reszel 0:7

Błękitni Orneta – MKS Jeziorany 2:2

DKS Dobre Miasto – Omulew Wielbark 0:0

 Tabela

1. Orlęta Reszel 10 30 10 0 0 50-5

2. Omulew Wielbark 10 25 8 1 1 22-5

3. Victoria Bartoszyce 10 21 7 0 3 29-15

4. DKS Dobre Miasto 10 20 6 2 2 27-11

5. Błękitni Orneta 10 19 5 4 1 17-12

6. MKS Jeziorany 10 18 5 3 2 20-14

7. Kłobuk Mikołajki 10 15 5 0 5 16-19

8. Warmia Olsztyn 10 14 4 2 4 16-25

9 Zryw Jedwabno 10 13 4 1 5 15:19

10. Wilczek Wilkowo 10 13 4 1 5 21-24

11. Granica Bezledy 10 11 3 2 5 20-22

12. Łyna Sępopol 10 10 3 1 6 16-23

13. Mazur Pisz 10 8 2 2 6 12-39

14. Polonia Lidzbark Warmiński 10 7 2 1 7 12-20

15. GLKS Jonkowo 10 5 1 2 7 16-26

16. MKS Szczytno 10 0 0 0 10 4-34

Klasa okręgowa II

Olimpia II Elbląg – Syrena Młynary 10:0

Grunwald Gierzwałd – GKS Stawiguda 3:1

Tęcza Miłomłyn – Ewingi Zalewo 1:1

Orzeł Janowiec Kościelny – Zamek Kurzętnik 4:2

Iskra Narzym -Ossa Biskupiec Pomorski 1:2

Olimpia Olsztynek – Polonia Iłowo 0:3

Concordia II Elbląg – Kormoran Zwierzewo 2:5

Warmiak Łukta – Osa Ząbrowo 1:0

 Tabela

1. Olimpia II Elbląg 10 22 7 1 2 47-11

2. GKS Stawiguda 10 21 6 3 1 24-12

3. Warmiak Łukta 10 21 6 3 1 22-14

4. Olimpia Olsztynek 10 20 6 2 2 21-13

5. Orzeł Janowiec Kościelny 10 20 6 2 2 31-17

6. Ewingi Zalewo 10 17 5 2 3 8-6

7. Polonia Iłowo 10 16 4 4 2 18-10

8. Concordia II Elbląg 10 13 4 1 5 17-29

9. Syrena Młynary 10 12 3 3 4 11-25

10. Ossa Biskupiec Pomorski 10 11 2 5 3 12-17

11. Tęcza Miłomłyn 10 10 2 4 4 17-17

12. Kormoran Zwierzewo 10 9 3 0 7 16-30

13. Grunwald Gierzwałd 10 8 2 2 6 13-17

14. Iskra Narzym 10 7 1 4 5 11-28

15. Osa Ząbrowo 10 6 1 3 6 8-17

16. Zamek Kurzętnik 10 6 1 3 6 9-22

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x