Turniej Coca’Cola 2011 – Gimnazjum nr 12 Olsztyn już w finale

Zespół piłkarski chłopców z Gimnazjum nr 12 w Olsztynie zakwalifikowali się do finału krajowego Turnieju Coca-Coli 2011. Przypominamy, że główną nagrodę imprezy jest wyjazd zespołu do Ośrodka Piłkarskiego Szachtara Donieck – areny Euro 2012. Olsztynianie wywalczyli awans po zwycięstwach w meczach półfinałowych nad mistrzem Podlasia – Gimnazjum nr 15 z Białegostoku 6:0 i 4:2. Oba spotkania odbyły się w poniedziałek (13 czerwca w Ełku).

Turniej jest z pewnością piękną inicjatywą, ale to nie zwalnia bezpośrednich organizatorów od myślenia. Otóż w półfinałach obowiązuje system mecz i rewanż, tymczasem czas trwania spotkań ustalono na dwa razy 20 minut. Gdyby trzymano się ślepo regulaminu należało jechać do Białegostoku, potem rywale przyjechaliby do Olsztyna. Czy takie wyprawy na te 40 minut gry mają sens?

W tej sytuacji obie strony (Olsztyn i Białystok) umówiły się w połowie drogi to znaczy w Ełku i zagrały jednego dnia dwa spotkania. To niewielkie obciążenie, biorąc pod uwagę fakt, że są to drużyny 6-osobowe (bramkarz + pięciu w polu), a zgłosić można do meczu dziesięciu zawodników.

Olsztynianie już w pierwszym spotkaniu wygrali 6:0 i można powiedzieć sprawę załatwili, w rewanżu było 4:2, ale  mogli wystąpić dublerzy, bowiem podstawowych zawodników już w środę czeka mecz pierwszej rundy Klubowych Mistrzostw Polski juniorów młodszych ze Stalą Mielec (Dajtki godz. 16).

Finał krajowy Turnieju Coca Cola odbędzie się już w najbliższy weekend i nie wiadomo jak to pogodzą olsztyńscy gimnazjaliści z krajowymi rozgrywkami klubowymi.