Turniej R-Gol w Pasymiu – A tak niewinnie sie zaczęło…

W niedzielę (12 grudnia) w sali Gimnazjum w Pasymiu odbędzie się finałowy turniej futsalu R-Gol, impreza ceniona w regionie, skupiająca najlepsze zespoły amatorskie w piłce halowej. O jej popularności świadczy konieczność rozgrywania kwalifikacji, które odbyły się w miniony weekend. To był dopiero przedsmak emocji, które czekają uczestników i kibiców w wielkim finale. W przeddzień, w sobotę odbędzie się turniej gimnazjalistów. Początek gier w obu przypadkach już o godzinie 8.30.

Zwolnieni z eliminacji byli tylko gospodarze – Błękitni Pasym i obrońcy trofeum – AZS UWM. Kortowianom trudno będzie obronić tytuł, bowiem  w stawce finalistów nie brakuje drużyn silnych, wzmocnionych piłkarzami z II ligi. Ale to tylko powinno uatrakcyjnić imprezę.

– Emocje w Pasymiu trwają już kilka dni – mówi pomysłodawca turnieju i jego organizator Artur Rożnowski, szkoleniowiec młodzieży piłkarskiej w miejscowych Błękitnych. Przecież odbył się już turniej chłopców ze szkół podstawowych, nie wspominając eliminacji kategorii open. Było bardzo uroczyście, a pod względem sportowym doskonale. Młodzież bawiła się wspaniale, rywalizację obserwował Piotr Tyszkiewicz, który ufundował nagrodę najlepszemu strzelcowi, rozmawiał z młodymi adeptami, odpowiadał na wiele pytań. A miał o czym mówić, przecież był wysokiej klasy profesjonalnym piłkarzem.

– To tradycja, że gościem pierwszej części imprezy jest wybitny sportowiec.

– Owszem, przed rokiem odwiedził nas Włodzimierz Smolarek, którego chyba przedstawiać nie trzeba. Wydaje mi się, że zaproszenie wysokiej klasy zawodnika to dodatkowy magnes przyciągający  młodzież do sportu. Bo takie jest przesłanie tej imprezy. Chodzi o to by futbol towarzyszył młodym ludziom, odciągnął ich od pokus, których coraz więcej.

– A jak to się zaczęło?

-Zupełnie niewinnie. Mój syn był adeptem Szkółki Piłkarskiej „Naki” Jako 8-latek, bardzo chciał grać w turniejach, ale zawsze „łapał się” do składu. Widząc jego zapał postanowiłem coś takiego zorganizować w Pasymiu. Zdobyłem przychylność lokalnych władz, moim pomysłem zainteresował się też właściciel firmy R-Gol – Marcin Radziwon, któremu futbol jest też bardzo bliski. Skromna wydawałoby się inicjatywa przerodziła się w dużą imprezę, myślę, że bardzo potrzebną, o czym świadczy zainteresowanie drużyn z całego regionu. Korzystając z tej popularności włączyłem do programu rywalizacje uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Bardzo mi zależy na rozwoju piłki młodzieżowej. Latem zorganizowałem mini mistrzostwa świata ze składem grup z 1982 roku, gdzie Polska zajęła trzecie miejsce. W moim turnieju też była trzecia.

– Czy w tych młodszych kategoriach z frekwencją też nie ma problemu?

– Turniej szkół podstawowych cieszy się coraz większym powodzeniem. Miejsc jest 12, a chętnych było prawie trzy razy więcej. Musiałem dokonać selekcji, w przyszłym roku zamierzam przeprowadzić eliminacje, by wyłonić finalistów na boisku. Gimnazjaliści już tak się do gry nie palą, trzeba ich bardziej mobilizować. Musimy wygrać konkurencję przede wszystkim z komputerem. Ale pracujemy nad tym.

– Kto jest pańskim faworytem najważniejszego turnieju open?

– Wszystkim życzę dobrej gry i żeby z Pasymia wywieźli jak najlepsze wspomnienia.

 

Kat. Open (turniej finałowy 12.12.2010)

Grupa  A                             

1.Błekitni Pasym                         

2.Piekarnia Z.S. Pasym

3.Burza Słupy                         

4.Bioton Olsztyn

Grupa B                      

1 AZS UWM Olsztyn

2 Wasyl Team

3 OKS Stomil Olsztyn

4 Ogórki Olsztyn

Grupa C

1 Sensia II Olsztyn

2 Policja Szczytno

3 Arsenal Londyn

4 Metylon Skład

 

Kat. Gimnazjum ( 11.12.2010)

Grupa  A                             

1. Błękitni Pasym I

2. Gimn. Jeziorany                     

3. DKS Dobre Miasto

4. OKS 1945 Olsztyn

Grupa B

1 Błękitni Pasym

2 Górnik Górna Pasym

3 Pisa Barczewo

4 Korona Klewki

Grupa C

1 UKS Sawica Wielbark

2 GKS Stawiguda

3 MKS Szczytno

4 Czereś Sport

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x