UEFA Regionn’s Cup – Ciężka przeprawa z Podlasiem

Reprezentacja Warmii i Mazur rozpoczęła rywalizacje w turnieju UEFA Region’s Cup. To szansa dla zawodników, grających w niższych klasach rozgrywek. Zwycięzca finału krajowego będzie uczestniczyć w rozgrywkach europejskich. Ale droga do tego daleka, bowiem najpierw trzeba pomyślnie przejść przez eliminacje makroregionalne, a potem uporać się z innymi zwycięzcami stref. Pierwszy krok został już wykonany. Zespół Warmii i Mazur pokonał w Szczytnie Podlasie po rzutach karnych (5:4). W normalnym czasie było 2:2.

 

 Warmia i Mazury – Podlasie 2:2 (1:0) rzuty karne: 5:4

Bramki dla Warmii i Mazur: Grzegorz Kulpaka (Huragan Morąg) i Marcin Tomczak (Start Działdowo)

Warmia i Mazury: Kamil Jędrzejewski (Start Działdowo), Krzysztof Dąbkowski (Start Działdowo), Grzegorz Kulpaka (Huragan Morąg), Paweł Branicki (MKS Korsze), Paweł Galik (Huragan Morąg), Daniel Chiliński (Mrągowia), Igor Biedrzycki (Mrągowia), Tomasz Strzelec (Mrągowia), Łukasz Wolak (Zatoka Braniewo), Michał Miler (MKS Korsze) oraz Andrzej Skinder (Pisa Barczewo), Adrian Kostewicz (Start Działdowo), Błażej Moszczyński (Start Działdowo), Jakub Nowakowski (Tęcza Biskupiec), Tomasz Chądzyński (Start Działdowo), Bartosz Pieńkoś (MKS Szczytno), marcin Tomczak (Start Działdowo)

 Nasza reprezentacja rekrutuje się przede wszystkim z piłkarzy trzecioligowych z takich klubów jak: Start Działdowo, Huragan Morąg i MKS Korsze . Została zestawiona na podstawie obserwacji zawodników w rozgrywkach ligowych. Prowadzący zespół trenerzy: Andrzej Korkuć i Ryszard Muszyński nie mieli okazji specjalnie przygotować swych wybrańców do środowej potyczki.

Mimo to zaprezentowali się nieźle. Prowadzenie w pierwszej części zdobył Grzegorz Kulpaka z Huraganu, potem dwie bramki zdobyli rywale. Na 15 minut przed końcem wyrównał Marcin Tomczak ze Startu Działdowo i taki wynik utrzymał się do ostatniego gwizdka. Przed następnym spotkaniem nie wykluczone sa korekty w składzie.

W konkursie rzutów karnych więcej zimnej krwi zachowali piłkarze Warmii i Mazur. Następnym rywalem będzie zwycięzca potyczki Mazowsza z Łodzią.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x