UEFA Region’s Cup już bez nas – Zadecydowała kontrowersyjna jedenastka

Piłkarze Warmii i Mazur odpadli z tegorocznych rozgrywek UEFA Region’s Cup. Po wyeliminowaniu Podlasia w II rundzie zmierzyli w Ostrołęce z Mazowszem i przegrali to spotkanie 2:3 (1:2). Obie bramki zdobył Paweł Kowalewski z rzutu wolnego i karnego. Nasz zespół rozegrał dobre spotkanie i zwłaszcza w drugiej części osiągnął przewagę doprowadzając do wyrównania. W 80 minucie sędzia podyktował kontrowersyjny rzut karny, który zadecydował o zwycięstwie Mazowsza.

Mazowiecki ZPN – Warmińsko – Mazurski ZPN 3:2 (2:1)

1:0 (15), 2:0 (18), 2:1 – Paweł Kowalewski (39), 2:2 – Paweł Kowalewski (53 z karnego) 3:2 – (80 z karnego)

Trener naszej reprezentacji Mirosław Miller stwierdził, że jego podopieczni zagrali dobre spotkanie, choć zaczęli je ze zbyt dużym respektem i pozwolili sobie w pierwszych 20 minutach narzucić styl gry przeciwnika. Efektem były dwie stracone w krótkim odstępie czasu bramki. Podziałało to na warmiaków jak zimny prysznic. Szybko przejęli inicjatywę i stwarzali sytuację. W 39 minucie pięknym uderzeniem z rzutu wolnego w samo okienko popisał się Paweł Kowalewski.

Po przerwie nadal sunęły ataki na bramkę Mazowsza. W 53 min za zagranie ręką obrońcy gospodarzy sędzia przyznał nam rzutu karny i Kowalewski wyrównał na 2:2. Gdy wydawało się, że następne gole to tylko kwestia czasu, po rzucie wolnym Mazowsza i wrzutce w pole karne przewrócili się obrońca i napastnik. Sędzia uznał, że rywalom należy się jedenastka i było po meczu.

Gospodarze wzmocnili obronę i nie przebierali w środach. Kończyli mecz w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce jednego z zawodników.