UEFA Regions Cup w Działdowie – Mazowsze jednak za mocne

Po wygranej z Podlasiem kolejnym rywalem reprezentacji piłkarskiej Warmii i Mazur w turnieju amatorów UEFA Regions Cup było Mazowsze. W rozegranym we wtorek spotkaniu w Działdowie nasz zespół nie dał rady pokonać tej przeszkody i przegrał zasłużenie 2:4 (0:3). Goście prezentowali dużo wyższe umiejętności, a mimo to pod koniec kibice przeżyli dreszczyk emocji. Zryw zespołu Warmii i Mazur zmniejszył dystans z 0:3 do 2:3 (bramki Kowalewskiego-Granica i Dąbkowskiego Start Dz.). Gospodarze zaryzykowali, zaatakowali by wyrównać, ale rywale ich skarcili przesądzając o losach spotkania.

 

Warmia i Mazury – Mazowsze 2:4 (0:3)

0:1 – Łukasz Wójcik (8), 0:2 –  Hubert Kosin (28), 0:3 – Marcin Paczkowski  (35), 1:3 – Paweł Kowalewski (75), 2:3 – Krzysztof  Dąbkowski (82) 2:4 – Piotr Kornacki (86).

Kadra Warmii i Mazur: Jędrzejewski, Dąbkowski, Pełkowski, Lisocki, Tomczak, Kostewicz, Korzeniewski, Moszczyński, Chądzyński (wszyscy Start Działdowo), Kozłowski, Sawicki, Branicki, Miller (MKS Korsze), Skinder, Kowalewski, Mazurowski (Granica Kętrzyn), Osmański. Strzelec (Mrągowia).

Zespół Mazowsza oparty był na zawodnikach Legionovii, Mazura Karczew i Pogoni Siedlce. zaprezentował się dobrze i mecz rozstrzygnął już w pierwszej części. Nasza obrona popełniła kilka poważnych błędów. Inna sprawa, że trener Andrzej Korkuć nie mógł skorzystać ze sprawdzonej pary obrońców z Morąga (klub ich nie puścił ze względu na finał Pucharu Polski) a nowy wariant się nie sprawdził.

Po przerwie było już lepiej, a bramki zdobyte przez Kowalewskiego i Dąbkowskiego dawały jeszcze realne szanse na awans. Złudzenia rywale rozwiali błyskawicznie. Wzorowo rozegrali kontratak, a czwarta bramka przesądziła definitywnie o losach meczu. Tym samym nasza przygoda z turniejem się skończyła, ale trudno było liczyć na coś więcej skoro nie można było zmobilizować wszystkich sił.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x