UKS „Mazury” Mrągowo – Sport daje nie tylko radość

W czerwcu w Mrągowie powstało nowe stowarzyszenie UKS „Mazury” Mrągowo. Stowarzyszenie powstało z inicjatywy rodziców, dzieci i młodzieży grającej w piłkę nożną oraz sympatyków tej dyscypliny sportu. Celem stowarzyszenia nie jest tylko szkolenie dzieci i młodzieży, ale również, a może nawet przede wszystkim, wychowywanie przez sport.


Uprawianie sportu to ciężka i żmudna praca, której efekty można obserwować nie tylko na boisku, ale też w życiu codziennym. Dzieci i młodzież przez uprawianie sportu uczą się wytrwałości, obowiązkowości, cierpliwości i wielu innych cech.
Organizacja zrzesza zarówna grupy chłopców jak i dziewcząt, które już od września będą miały okazję zaprezentować swoje umiejętności w lidze. Grupa dziewcząt weźmie udział w rozgrywkach nowo powstałej podlasko-warmińsko- mazurskiej III ligi seniorek. Obecnie w drużynie mrągowianek trenuje 18 zawodniczek w wieku od 13 do 24 lat i kadra wciąż się powiększa. Natomiast w treningach grup chłopców bierze udział 13 zawodników od 10 do 12 roku, wystartują oni w kategorii wiekowej „młodzik” i będą reprezentować miasto na arenie wojewódzkiej. Klub jest w trakcie organizowania najmłodszej grupy zawodników poniżej 10 roku życia. Zawodnicy ci będą brać udział w turniejach organizowanych na boiskach „Orlik”. Trenerami drużyn są: grupa dziewcząt- Kamil Kwiatek; grupy chłopców- Zbigniew Marczuk.
Dla drużyn Klubu UKS „Mazury” Mrągowo został zorganizowany obóz szkoleniowo- integracyjny w nadmorskiej miejscowości Mikoszewo. Zgrupowanie będzie trwało od 1-8. 08.2011, podczas którego drużyny rozegrają mecze sparingowe z rówieśnikami z Gdyni i Elbląga. Jest to jeden z elementów przygotowania zawodników do występów w swoich ligach.
Wszystkich sympatyków piłki nożnej zapraszamy do współpracy oraz wspierania naszego Klubu.

Ze strony www.sport.mrągowo.pl

Od redakcji: Oczywiście życzymy nowemu stowarzyszeniu wielu sukcesów sportowych, a przede wszystkim radości i satysfakcji z gry. Cieszymy się, że założycielom klubu przyświecają takie właśnie wartości, bo w efekcie to jest najważniejsze. Nie każdy ma talent na miarę gwiazd futbolu, ale każdy ma prawo uprawiać sport i przez to kształtować najlepsze cechy osobowości.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x