UKS Naki łamie bariery i stereotypy – Wygrać z Hoffenheim to jest coś!

Szkółka Piłkarska Andrzeja Nakielskiego dynamicznie rozwija kontakty międzynarodowe Aktualnie chłopcy rocznika 1999 występują w prestiżowym turnieju piłki nożnej młodzieżowej w niemieckim w Offenburgu. W imprezie grają m. in. znane zespoły z Bundesligi. Olsztynianie spisują się doskonale w trzech meczach zdobyli 7 punktów, a najgłośniejszym echem odbiło się zwycięstwo nad TSG 1899 Hoffenheim 1-0. Zespół z Hoffenheim występuje w I Bundeslidze w związku z tym zgodnie z przepisami ma obowiązek prowadzenia profesjonalnej Akademii Piłkarskiej. Występują w niej najlepsi piłkarze z regionu.

 

Bez względu na końcowy wynik naszego zespołu w turnieju jest to wielki sukces NAKI. Obawy przed wyjazdem były wielkie, a okazało się, że NAKI jest „czarnym koniem”. Wizyta w zaprzyjaźnionym mieście jest okazją do nawiązania jeszcze ściślejszej współpracy. Coraz bardziej realne stają się kontakty Offenburga z Naki Olsztyn w młodszych rocznikach: 2000, 2001 i 2002, tak że w roku szkolnym 2012/13 spodziewać się możemy wyjazdu tych drużyn na podobne turnieje.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x