VI Memoriał Adama Dydzińskiego Kętrzyn 2013 – W turnieju z przesłaniem popis Granicy

Piłkarze Granicy zajęli pierwsze miejsce w VI Memoriale Adama Dydzińskiego o Puchar Burmistrza Kętrzyna. Oficjalnego otwarcia Memoriału dokonał Burmistrz Miasta Krzysztof Hećman, który mógł być usatysfakcjonowany postawą gospodarzy. Wprawdzie to jeszcze okres przygotowawczy, ale zwycięstwa nad Łyna Sępopol i Lechia Gdańsk (Młoda Ekstraklasa) odniesione zostały w dobrym stylu.

 

Memoriał na stałe wszedł do kalendarza sportowego miasta. To dobrze, że pamiętamy o osobach, które walczyły o wolną Polskę, a sportowy memoriał jest zawsze okazją do głębszej refleksji.

Zawodnicy grali na dobrze przygotowanym boisku, ale w trudnych warunkach. Mimo to kibice byli świadkami interesujących spotkań i ciekawych akcji. A radość była dodatkowa, bowiem, bowiem gospodarze zdobyli główne trofeum.

Wyniki

Półfinały:

Granica Kętrzyn – Łyna Sępopol 2:1

Legia Gdańsk (ME) – Znicz Biała Piska 1:1 (karne 3:2)

o 3 miejsce

Znicz Biała Piska – Łyna Sępopol 4:1

o 1 miejsce

Granica Kętrzyn – Lechia Gdańsk (ME) 2:0

Kolejność w Memoriale:

1 Granica Kętrzyn

2 Lechia Gdańsk ME

3 Znicz Biała Piska

4 Łyna Sępopol

Fot. strona granicy ketrzyn

Adam Dydziński, ur. 9 XI 1967 w Kętrzynie, zm. 28 II 2007 w Biskupcu. Po 13 XII 1981 wyrzucany za przekonania i antyrządowe wypowiedzi z kolejnych szkół średnich w Kętrzynie, ukończył wieczorowe Technikum Maszyn i Urządzeń Przemysłowych, nast. student Wyższej Szkoły Pedagogicznej, kierunek politologia w Olsztynie. Organizator nieformalnej grupy opozycyjnej w Kętrzynie, uczestnik akcji ulotkowych, malowania na murach, współorganizator Mszy za Ojczyznę, uczestnik pielgrzymek do Świętej Lipki i na Jasną Górę. 5 XII 1985 zatrzymany w Kętrzynie, aresztowany, przetrzymywany w AŚ w Olsztynie; skazany (z Jerzym Wielickim) wyrokiem Sądu Rejonowego w Kętrzynie na 10 mies. więzienia, osadzony w ZK w Bartoszycach, zwolniony 5 VI 1986. W IV 1987 współzałożyciel i lider Federacji Młodzieży Walczącej Warmii i Mazur, członek Krajowej Rady Koordynacyjnej FMW; w 1987 podczas pielgrzymki Jana Pawła II w czasie mszy św. na Westerplatte rozwinął transparent: „Federacja Młodzieży Walczącej Warmii i Mazur solidarna z Ojcem Świętym”; redaktor, drukarz, kolporter podziemnych pism „Kreska”, „Larwa”, Lolek”, „Sąd Kapturowy”; w II 1988 skazany przez Kolegium ds. Wykroczeń w Kętrzynie na karę grzywny; relegowany ze szkoły. W 1989 zwolennik bojkotu wyborów 4 VI, przekształcił FMW WiM w Młodzież Polskiej Partii Niepodległościowej; V 1989 – II 1990 redaktor i wydawca pisma „Warmiński Informator Niepodległościowy”; członek Polskiej Partii Niepodległościowej, nast. RdR, AWS. W 1997 kierownik ds. organizacyjno-technicznych w Telewizji Kablowej Vectra Oddział Olsztyn, 1998 z-ca kierownika Urzędu Rejonowego w Kętrzynie, 1999-2001 prezes Przedsiębiorstwa Budowlano-Handlowego Stanbet w Kętrzynie; 1998-2002 radny Powiatu Kętrzyn.

Renata Gieszczyńska – Encyklopedia Solidarności

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x