VII Spotkania Warmińskie – Polska-Niemcy 7:3, czy to nie brzmi pięknie?

Pełen wachlarz atrakcji oferował w Naterkach wczorajszy (4 sierpnia) festyn, który zainaugurował VII Spotkania Warmińskie gminy Gietrzwałd. Na bawiących się na tamtejszym boisku leśnym, zarówno najmłodszych, jak i nieco starszych, czekał dzień pełen wrażeń. Organizatorzy imprezy, Stowarzyszenie „Diament” i Naterkowska Inicjatywa Kobiet, nie pozwolili się nudzić: była loteria, pokaz tańca i quady, wszystko przy muzycznych rytmach. Zapracowana obsługa punktu gastronomicznego zapewniała ciepłe posiłki i zimne piwo. Wszystko się udało. Gospodarze stanęli na wysokości zadania, dopisała też pogoda, a to było gwarancją sukcesu.

Najważniejszym punktem festynu była jego część sportowa, czyli mecz piłki nożnej i to nie byle jaki, bo na szczeblu międzynarodowym. Po raz dwudziesty drugi spotkały się drużyny gospodarzy i niemieckiego miasteczka Rietberg. To dawni mieszkańcy Naterek lub dzieci emigrantów.

Spotkanie miała wyjątkową odprawę. Wchodzącym na boisko drużynom towarzyszył dziecięcy poczet flagami Niemiec, Polski , Unii Europejskiej oraz herbem Naterek. Po odegraniu hymnów narodowych, sędzina gwizdkiem rozpoczęła mecz. Już po kilku minutach piłka po raz pierwszy znalazła się w siatce gospodarzy. Był to zimny prysznic, który podziałał na Naterszczan mobilizująco. Szybko opanowali sytuację i już do przerwy z nawiązką odrobili straty (4:1). Po zmianie stron mieli pełną kontrolę nad meczem i choć od czasu do czasu dali rywalom pograć, to zwyciężyli pewnie 7:3. Po zakończeniu spotkania wszyscy byli zadowoleni. Goście zdobywając trzy bramki też udowodnili, że są godnym przeciwnikiem.

Dwadzieścia dwa lata temu rozegrano w Naterkach pierwszy mecz Polska-Niemcy i stało się to już tradycją. Każdego roku odbywa się dwumecz, jeden w Niemczech, drugi u nas. Wczorajsze spotkanie to rewanż za tegoroczną potyczkę w Rietburgu. Tam też mieszkańcy Naterek pokonali dawnych Warmiaków 6:1.

Na wczorajszej zabawie nie kończą się bynajmniej wakacyjne atrakcje w Gietrzwałdzie. W związku z 660-leciem istnienia organizatorzy przygotowali szereg ciekawych imprez. W niedziele(5 sierpnia) w sząbruckim Domu Kultury odbył się turniej tenisa stołowego

VII Spotkania Warmińskie zamknie sobotni (11 sierpnia) Festyn na stadionie leśnym w Gietrzwałdzie. W programie znajdą się m. in.: konkursy rekreacyjno-sportowe, zabawy dla dzieci i pokaz strażacki. Życzymy dobrej zabawy!

{AdmirorGallery}12.08.05-naterki{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x