W Centralnych Ligach U17 – Fortuna kołem się toczy

Świetnie spisujący się na początku rozgrywek Centralnej Ligi U17 juniorzy Stomilu dostali zadyszki. Po czterech zwycięstwach z rzędu przyszły dwie porażki. Na szczęście w ostatniej kolejce przełamali niemoc i pokonali na wyjeździe Znicz Pruszków 2:1. Nadal zajmują drugie miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do Jagiellonii Białystok. Dziewczęta AS Stomil U17 przegrały w Gdańsku z Lotosem po bardzo twardej walce. Zawodniczki nawzajem nie oszczędzały rywalek i na tym piękno futbolu ucierpiało.

Centralna Liga Juniorów U17

4 kolejka (zaległa)

Stomil Olsztyn – Ząbkovia Ząbki 1:2 (1:2)

1:0 – Jakub Brdak (19), 1:1 – Oliwier Antoniewicz (23),1:2 – Michał Swat (43)

Stomil Olsztyn: Olszewski – Gawryś, Morawski (69 Babalski), Zapałowski (76 Strzelec), Wojnach – Szenfeld, Grablewski, Drabiszczak (69 Liter) – Jakub Banul (58 Sobotka), Florek, Brdak.

Znicz Pruszków – AP Jagiellonia Białystok 1:4

MKS Polonia Warszawa – Ursus Warszawa 3:1

Legia Warszawa – UKS SMS Łódź 3:2

Stomil Olsztyn – Ząbkovia Ząbki 1:2

10 kolejka

Znicz Pruszków – Stomil Olsztyn 1:2 (0:0)

0:1 – Mateusz Sobotka (58), 1:1 – (63) 1:2 – Dawid Drzewiecki (68 )

Stomil Olsztyn: Wiśniewski – Szenfeld (75 Gawryś), Drabiszczak, Babalski, Grablewski, Drzewiecki, Brdak (88 Banul), Morawski (56 Zapałowski), Wojnach, Florek, Liter (46 Sobotka).

Centralna Liga Juniorek U17

AP Lotos Gdańsk – AS Stomil Olsztyn 2:1 (2:0)

1:0 Sara Strychalska (17) 2:0 – Oliwia Bida (36), 2:1 – Anna Gliszczyńska (85)

AS Stomil Olsztyn: Patrycja Krajewska (Maja Bogacka 46′), Karolina Taranowska, Weronika Gadomska, Pola Olender, Anna Gliszczyńska, Aleksandra Chaber, Oliwia Korzec, Martyna Żukowska, Dominika Furgała (Małgorzata Milewska 35′), Oliwia Czarnecka, Aleksandra Długozima (Oliwia Kamińska 35′), Klaudia Ludkiewicz, Zuzanna Bielasta, Justyna Dukat, Oliwia Kowalewska.

Jak ten mecz oceniła Oliwia Czarnecka?

Mecz uważam za udany, choć było dużo chaosu w pierwszej połowie, co poskutkowało utratą dwóch bramek. Nie poddałyśmy się i wyszłyśmy na drugą połowę skoncentrowane i pokazałyśmy, co potrafimy najlepiej . Wracamy z podniesionymi głowami i skupiamy się nad kolejnymi meczami

Centralna Liga Juniorek U15

W zaległy meczu Stomilanki przegrały z UKS SP 11 Ursus 0:6 (0:3) i zajmują ostatnie miejsce w tabeli. AS Stomil jest na drugiej pozycji.