W CLJ U 17 Stomil nadal z kompletem punktów – Dziewczęta też się spisały

Po długiej przerwie związanej z obostrzeniami zespoły występujące w Centralnych Ligach Juniorów wznowiły rywalizację. Nadal rewelacyjnie spisują się piłkarze Stomilu (U17), którzy odnieśli czwarte z rzędu zwycięstwo, tym razem w Warszawie nad Polonią 3:1. Podopieczni Adama Zejera są kreatywni i odważni, oby tak dalej. Cenną wygraną zanotowały zawodniczki AS Stomil (U17) pokonując w Tczewie Pogoń 2:0. Ich młodsze koleżanki (U15) rozgromiły Forty Piątnica 8:0. Rysą na tej kolejce jest wysoka porażka 0:15 KKP Stomilanki w Ząbkach.

Centralna Liga Juniorów U17

MKS Polonia Warszawa – Stomil Olsztyn 1:3 (0:3)

0:1 – Bartosz Florek (20), 0:2 – Jakub Brdak (28), 0:3 – Jakub Banul (45), 1:3 – Dawid Łącki (84)

Stomil Olsztyn: Rafał Olszewski, Konrad Gawryś, Adrian Morawski, Igor Zapałowski, Mateusz Szenfeld,(88 Sewerym Strzelec) Oskar Wojnach, Dawid Grablewski (82 Jakub Babalski), Mateusz Drabiszczak (90+4 Dawid Drzewiecki), Jakub Brdak (90+1 Mateusz Wołoszyn), Jalub Banul 88 Jakub Liter) , Bartosz Florek (90+3 Marcel Abramczyk)

Relacja z facebooka AS Stomil

Od pierwszych minut spotkania było widać, że Polonia zrobiła solidną analizę poprzedniego spotkania. Na szczęście mamy kreatywnych zawodników którzy potrafią wyjść z takich sytuacji. Pierwsza połowa pod naszą kontrolą, pod bramką przeciwnika potrafiliśmy zagrać kombinacyjnie i systematycznie budowaliśmy wynik. W drugiej połowie meczu staraliśmy się nie popełniać błędów, które zdarzyły nam się w Olsztynie, zagraliśmy uważnie w defensywie. Polonia przycisnęła mocniej, ale ich ataki nie były zbyt niebezpieczne. W końcówce spotkania trener Adam Zejer przeprowadził 6 zmian. Cała drużyna zasługuje na brawa. Do wyników podchodzimy z pokorą, bo jeszcze daleka droga przed nami. Wiemy, że trzymaliście za nas kciuki … Dziękujemy. Już w czwartek mecz z Legią, dzisiaj i jutro trochę odpoczynku, i dalsza praca przed nami.

Centralna Liga Juniorek U17

Pogoń Tczew – AS Stomil Olsztyn 0:2 (0:2)

0:1 – Anna Gliszczyńdska (5), 0:2 – Weronikia Gadomska (38)

AS Stomil Olsztyn: Patrycja Krajewska, (46 Maja Bogacka) Małgorzata Milewska, Karolina Taranowska, Martyna Żukowska, Pola Olender, Oliwia Korzec, Weronika Gadomska, Oliwia Czarnecka (68 Julia Wółkiewicz), Dominika Furgała (54 Oliwia Kowalewska), Aleksandra Długozima (80 Klaudia Ludkiewicz) , Anna Gliszczyńska (90 Zuzanna Bielasta),

Bardzo cenne zwycięstwo olsztynianek, które doskonale rozegrały pierwsza część spotkania. Szybko yzuskały prowadzenie, przed przerwą poprawiły wynik, a potem grając uważnie w defensywie kontrolowały przebieg wydarzeń.

Centralna Liga Juniorek U15

AS Stomil Olsztyn – Forty Rątnica 8:0 (4:0)

1:0 – Oliwia Kamińska (5), 2:0 – Anna Gliszczyńska (19), 3:0 – Anna Gliszczyńska (34), 4:0 – Małgorzata Milewska (37), 5:0 – Oliwia Kamińska (60), 6:0 – Paulina Wolak (63), 7:0 – Paulina Wolak (64), 8:0 – Julia Wółkiewicz (75)

AS Stomil Olsztyn : Kornelia Czasnojć, Małgorzata Milewska (39 Paulina Wolak), Anna Gliszczyńska (40 Julia Wółkiewicz), Wiktoria Fidurska, Blanka Żukowska, Weronika Dłuska, Oliwia Kamińska, Justyna Dukat, Alicja Wawrzeniak (65 Agata Pankiewicz), Wiktoria Kowalczyk, Zuzanna Boras (60 Oliwia Prusik)

Relacja z facebooku AS Stomilanki

Tego dnia zobaczyliśny na boisku mocną , zgraną i głodną gry drużynę, która od pierwszych minut zdominowała całe spotkanie. Już w początkowych momentach meczu, po zastosowaniu pressingu można było odnieść wrażenie, że będzie to gra do jednej bramki. Mecz zakończył się wynikiem 8:0 dla Stomilu. Gdyby nie brak jeszcze większej skuteczności, moglibyśmy być świadkami pogromu w granicach wyniku dwucyfrowego

UKS Ząbkovia Ząbki – KKP Stomilanki Olsztyn 15:0 (8:0)

1:0 – Julia tabaka (7), 2:0 – Julia Tabaka (9), 3:0 – Oliwia Zęgota (15), 4:0 – Julia Tabaka (16), 5:0 – Natalia Duba (18), 6:0 – Oliwia Zęgota (26), 7:0 – Maja Kowalewicz (29), 8:0 – Maja Kowalewicz (39), 9:0 – Maja Kałun (41), 10:0 – Maja Kałun (60), 11:0 – Maja Kałun (66), 12:0 – Maja Kałun (74), 13:0 Maja Kałun (75), 14:0 – Zofia Buczek (76), 15:0 – Oliwia Gasińska (80)

UKS Ząbkovia Ząbki – KKP Stomilanki Olsztyn 15:0

UKS SP 11 Ursus – Tęcza Bydgoszcz 0:1

AS Stomil Olsztyn – Forty Piątnica 8:0

Włókniarz Białystok – MUKS Praga Warszawa 0:6

1 UKS Ząbkovia Ząbki 3 7 24:5

2 AS Stomil Olsztyn 3 7 12:1

3 Tęcza Bydgoszcz 3 7 7:2

4 MUKS Praga Warszawa 3 4 11:9