W Elblągu czas na finał Soccer Cup – Młodzież walczy na Orlikach

Po raz drugi w czasie wakacji, młodzi miłośnicy piłki nożnej spotkali się na elbląskich Orlikach, by rywalizować w turnieju Soccer Cup organizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Najlepsze zespoły z eliminacji zobaczymy w wielkim finale, który rozegrany zostanie w środę 27 sierpnia. Soccer Cup to cykl turniejów piłki nożnej, w których rywalizują uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W drugim wakacyjnym turnieju uczestniczyły łącznie 23 zespoły, które rywalizowały na wszystkich siedmiu Orlikach na terenie miasta.

– Do udziału w zawodach, zgłosiło się łącznie tyle samo drużyn, co podczas pierwszego turnieju – informuje Janusz Pająk z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – To pokazuje, że najmłodszym impreza bardzo się spodobała. Tym razem dochodziły jednak dodatkowe emocje, bo ekipy walczyły o wejście do wielkiego finału, a znaleźć się w nim mogli jedynie zwycięzcy poszczególnych kategorii.

Podobnie jak w pierwszym turnieju także i tym razem pod względem frekwencji najlepiej zaprezentował się Orlik przy Szkole Podstawowej nr 14 na osiedlu Zatorze. Tu do walki zgłosiło się pięć drużyn, trzy w kategorii szkół podstawowych i dwie w rywalizacji szkół gimnazjalnych. Z grona nieco młodszych piłkarzy najlepiej zaprezentowała się drużyna Cygan Masters, natomiast w gimnazjach triumfowała ekipa FC Baraki. Obie ekipy zobaczymy zatem w wielkim finale.

Równie ciekawie było także na Orlikach przy Szkole Podstawowej nr 9 oraz Zespole Szkół nr 1. Tam do gry zgłosiły się po cztery zespoły. W SP 9 drużyna Zabijaki okazała się najlepsza w kategorii podstawówek, a w rocznikach starszych triumfował zespół Jednorazowi. Natomiast na obiekcie Zespołu Szkół nr 1 o pierwsze miejsce walczyły cztery drużyny składające się z uczniów gimnazjum. Z tego grona najlepiej poradzili sobie piłkarze ekipy Wyprani w Perwolu, którzy w trzech meczach zgromadzili komplet punktów, strzelając rywalom aż 35 bramek, a tracąc zaledwie jedną. Uczestnicy turniejów otrzymali od organizatora słodkie upominki.

Najlepsze zespoły fazy eliminacyjnej zmierzą się w turnieju finałowym, który w obu kategoriach rozegrany zostanie w środę 27 sierpnia. Wśród zespołów ze szkół podstawowych do finału awansowały następujące drużyny: FC Kopacze, Zabijaki, Cygan Masters, Seksiaki, AC Materace. W tej kategorii, areną finałowych zmagań będzie Orlik przy Szkole Podstawowej nr 6 przy Al. Piłsudskiego. Początek gier od godz. 13.00. Natomiast w finale gimnazjalnym, który rozegrany zostanie na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Rodziny Nalazków, spotkają się: Razzers, Jednorazowi, FC Baraki, THC Zieloni, Malaga, Wyprani w Perwolu. Start o godz. 11.00.

Więcej informacji o wakacyjnej ofercie, szczegółowy kalendarz imprez, terminarze, wyniki, tabele oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu w zakładce imprezy sportowe/Wakacje z MOSiR-em 2014.

{AdmirorGallery}soccer8{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg Piłka nożna

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x