W ełckim „Ekonomiaku” tradycja rzecz święta – Tym razem brąz

Zespołu Szkół nr 5 w Ełku zdobył brązowy medal w Halowych Mistrzostwach Polski Szkół Handlowych w piłce nożnej .Turniej odbył się w Dębicy. Ełczanie pokazali się z jak najlepszej strony. W eliminacjach zanotowali doskonały bilans: trzy zwycięstwa i remis. Punkt stracili z późniejszym mistrzem – zespołem z Koszalina. W półfinale drużyna z Ełku zremisowała ze Szczecinkiem 2:2, ale przegrała konkurs rzutów karnych 5:6. Pozostała walka o brąz , którą nasi piłkarze wygrali z gospodarzami z Dębicy.

 

W 11-letniej historii tych mistrzostw ełczanie cztery  razy wracali ze złotym medalem, dwa  razy ze srebrnym i trzy razy z brązowym. Widać więc, że tradycje są podtrzymywane i kolejne roczniki kontynuują sukcesy poprzedników. Tym większe gratulacje należą się Juliuszowi Tyszkowskiemu, Wojciechowi Wawrzyńczakowi i Sławomirowi Kozłowskiemu, którzy na co dzień trenują zawodników Zespołu Szkół nr 5.

 W turnieju uczestniczyły tez drużyny z Olsztyna i Elbląga, zajmując lokaty w środku stawki. W finale Koszalin , oparty na zawodnikach Bałtyku, pokonał 3:2 piłkarzy z Zespołu Szkół Nr 1 w Szczecinku. Królem strzelców został Adrian Rząsa z Koszalina.

{gallery}el10{/gallery}

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. Zs nr1 Koszalin
2. ZS nr1 im KEN Szczecinek
3. ZSE Ełk
4. ZSE Dębica
5. ZSHandlowych Elbląg
6. ZSE –H Olsztyn
7. ZSE Gorlice
8. ZSE Wrocław
9. ZSE Radom
10. ZSE Dębica II

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x