W ligach pań jak zwykle emocje – Lider postawił wymagania

Pierwszej porażki w rozgrywkach ligowych doznały piłkarki Stomilu. Grając na stadionie przy al. Piłsudskiego uległy liderkom II ligi Klubowi Sportowemu Raszyn 1:3 (1:1).. Przeprowadzka na legendarny obiekt w mieście nie przyniosła szczęścia. Owszem na mecz przyszło więcej niż zazwyczaj osób, jednak olsztynianki nie czuły się zbyt pewnie. Gra na naturalnej nawierzchni, nowe otoczenie wpłynęły deprymująco i mimo ambitnej postawy nie udało się zdobyć nawet punktu. Zwycięstwo gości zasłużone, ale przy większej koncentracji można było pokusić się o punkt.

Stomil Olsztyn – KS Raszyn 1:3 (1:1)

0:1 (20), 1:1 – Iwona Abramczyk (38), 1:2 – (70), 1:3 (90)

Stomil Olsztyn: Monika Zawrotna, Paula Krech (81 Aleksandra Madanecka), Małgorzata Piotrak, Natalia Świętoniowska, Marta Smolińska, Ewelina Balcewicz, Weronika Kostewicz, Iwona Abramczyk, Dominika Zlotucha (55 Olivia Gołębiewska), Patrycja Kucharczyk, (70 Kamila Mielnik), Mariola Obidowska.

Olsztyniankom trudno odmówić zaangażowania i woli walki, ale błędy, które uchodzą płazem w konfrontacjach ze słabszymi przeciwniczkami – w z Raszynem przyniosły smutne konsekwencje. Wprawdzie Stomil wyrównał na 1:1 po ładnej akcji i wydawało się, że punkty SA w zasięgu, jednak w drugiej części przydarzyły się dwie poważne wpadki w defensywie, które rywalki bezlitośnie wykorzystały. Trzecia bramka podcięła skrzydła i zawodniczkom zabrakło już wiary by skutecznie odpowiedzieć. Gra na boisku przy al. Piłsudskiego nie była dla dziewczyn łatwa. Inne otoczenia, inna nawierzchnia, Bardzo zależało im by dobrze zaprezentować się przed kibicami, ale gdy się za bardzo chce nie zawsze wychodzi.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x