W ligach piłkarskich – Przestańmy sie łudzić…

Trzech naszych drugoligowców zdobyło w sobotę tylko po punkcie. To w kontekście walki o określone cele żadna zdobycz. Okrzyknięty mianem hitu rundy jesiennej derbowy mecz Olimpii z OSK 1945 w Elblągu był nudnym, chwilami żenującym widowiskiem, który wzruszył emocje dopiero w samej końcówce kiedy olsztynianie objęli prowadzenie 1:0 po strzale Łukasz Tumicza, a w kilka minut później wyrównał Anton Kolosow. Wielkie aspiracje, szum medialny i …smutna rzeczywistość, do której powinniśmy się już przyzwyczaić. Remis Jezioraka z Puszcza Niepołomice zostawiamy bez komentarza…

Jak grali nasi

II liga

Olimpia Elbląg – OKS 1945 Olsztyn 1:1(0:0)
0:1-Łukasz Tumisz (86), 1:1 Anton Kolosow (90)

Olimpia Elbląg: Sobański – Loda, Sobieraj, Dremluk, Byrski – Bułka, Matwijów (46, Kudyba), 17. Michał Pietroń, Chrzanowski (46, 16 Trela), Liszko – Jackiewicz (79, Kołosow)

OKS 1945 Olsztyn: Gikiewicz – Bucholc, Sędrowski, Koprucki, Paweł Głowacki – Kowalski, Tunkiewicz, Michałowski, Renusz (88, Piotr Głowacki) – Różowicz (89, Filipek), 9. Łukasz Suchocki (82, Tumicz)

Jeziorak Iława – Puszcza Niepołomice 0:0

Jeziorak Imianowski, Czupryna, Kalkowski, Frączek, Rzeźnikiewicz, Kuśnierz (60 Gondek), Sedlewski (63 Piceluk), Kucińśki (46 Kretow), Zubrzycki, Jackiewicz, Sobociński

Inne wyniki

Ruch Wysokie Mazowieckie – Pelikan Łowicz 1:0-Arkadiusz Żaglewski 70
Stal Rzeszów – Sokół Sokółka 0:1-Wojciech Zalewski 45
Znicz Pruszków – Motor Lublin 1:1-Marcin Rackiewicz 90 – Marcin Popławski 23
Okocimski KS Brzesko GLKS Nadarzyn 2:0-Piotr Darmochwał 35, Łukasz Popiela 90 (k)
Wisła Płock -Resovia 0:4-Tomasz Jakuszewski 16, Michał Ogrodnik 42, Kamil Walaszczyk 47, Andrij Nikanowycz 75
Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Stal Stalowa Wola 1:1-Adam Gmitrzuk 44 – Daniel Radawiec 45
Wigry Suwałki 0-0 Start Otwock 0:0

1. Stal Stalowa Wola 12 21 6 3 3 13-8
2. Znicz Pruszków 11 19 5 4 2 14-10
3. GLKS Nadarzyn 11 19 5 4 2 13-9
4. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 11 19 5 4 2 12-7
5. Pelikan Łowicz 11 18 4 6 1 13-7
6. Sokół Sokółka 11 17 4 5 2 12-12
7. Stal Rzeszów 11 16 4 4 3 16-13
8. Wigry Suwałki 12 15 2 9 1 11-10
9. Olimpia Elbląg 11 15 3 6 2 8-7
10. Okocimski KS Brzesko 11 14 3 5 3 9-11
11. Wisła Płock 11 14 4 2 5 18-17
12. Resovia 11 13 3 4 4 11-8
13. Start Otwock 11 13 3 4 4 16-15
14. Jeziorak Iława 11 12 3 3 5 7-11
15. Ruch Wysokie Mazowieckie 11 12 3 3 5 8-13
16. OKS 1945 Olsztyn 11 10 1 7 3 12-16
17. Puszcza Niepołomice 11 8 2 2 7 7-14
18. Motor Lublin 11 6 1 3 7 6-18

III liga

Mazur Ełk – Pogoń Łapy -0:1-Piotr Hryniuk 24
Warmia Grajewo – Motor Lubawa 2:1-Marcin Arciszewski 54, Maciej Kesler 74 – Kamil Ludwiczak 41
Promień Mońki – Start Działdowo 1:1Grzegorz Kiszło 45 – Artur Korzeniewski 47
Dąb Dąbrowa Białostocka – Olimpia Zambrów 2:2-Mateusz Łosiewicz 21, Łukasz Sołowiej 55 (k) – Maksims Kamkins 60, Wojciech Kobeszko 85
Concordia Elbląg – Vęgoria Węgorzewo 1:0-Łukasz Andrychowski 51
Wissa Szczuczyn – Czarni Olecko 0:3-Kamil Szarnecki 13, 90, Łukasz Grzybowski 55 (k)
Huragan Morąg – Zatoka Braniewo 1:2-Mateusz Czorniej 30 – Marcin Śniegocki 3, Łukasz Wolak 78
MKS Korsze – Mrągowia Mrągowo 1:1-Piotr Sawicki 59 – Daniel Chiliński 70

1. Concordia Elbląg 10 20 6 2 2 21-10
2. Warmia Grajewo 10 18 5 3 2 16-13
3. Huragan Morąg 10 18 5 3 2 15-10
4. Olimpia Zambrów 10 18 5 3 2 16-9
5. Czarni Olecko 10 18 6 0 4 16-11
6. Vęgoria Węgorzewo 10 16 4 4 2 14-12
7. Motor Lubawa 10 15 4 3 3 11-12
8. Pogoń Łapy 10 14 4 2 4 11-9
9. Dąb Dąbrowa Białostocka 10 14 4 2 4 10-10
10. Zatoka Braniewo 10 12 3 3 4 11-15
11. Mrągowia Mrągowo 10 10 3 1 6 6-11
12. Promień Mońki 10 10 2 4 4 9-12
13. Start Działdowo 10 10 1 7 2 6-7
14. Wissa Szczuczyn 10 9 2 3 5 7-14
15. Mazur Ełk 10 8 1 5 4 9-13
16. MKS Korsze 10 6 1 3 6 8-18

IV liga

. Tęcza Biskupiec – Pisa Barczewo 0:1
Polonia Pasłęk – Błękitni Orneta 2:1
Zamek Kurzętnik – Start Nidzica 0:2
Sokół Ostróda – Rominta Gołdap 0:1
Olimpia Olsztynek – OKS 1945 II Olsztyn 1:0
MKS Szczytno – Błękitni Pasym 3:1
Płomień Ełk – GKS Wikielec 1:0
Olimpia 2004 Elbląg – Granica Kętrzyn 1:1

1. Granica Kętrzyn 10 28 9 1 0 29-8
2. Olimpia 2004 Elbląg 10 28 9 1 0 21-2
3. Płomień Ełk 10 24 8 0 2 24-4
4. OKS 1945 II Olsztyn 10 23 7 2 1 23-7
5. Start Nidzica 10 17 5 2 3 11-7
6. Błękitni Pasym 10 17 5 2 3 13-11
7. GKS Wikielec 10 14 4 2 4 9-9
8. Rominta Gołdap 10 13 4 1 5 16-15
9. MKS Szczytno 10 13 4 1 5 15-14
10. Pisa Barczewo 10 10 3 1 6 6-15
11. Polonia Pasłęk 10 10 3 1 6 10-23
12. Tęcza Biskupiec 10 9 3 0 7 13-28
13. Sokół Ostróda 10 8 2 2 6 10-19
14. Olimpia Olsztynek 10 7 2 1 7 9-18
15. Błękitni Orneta 10 5 1 2 7 13-26
16. Zamek Kurzętnik 10 4 1 1 8 5-21

Klasa okręgowa I

Polonia Lidzbark Warmiński – Mamry Giżycko 0:4
Leśnik Nowe Ramuki – Granica Bezledy 0:3
Mazur Pisz – DKS Dobre Miasto 0:2
Wilczek Wilkowo – Jurand Barciany 3:0
GLKS Jonkowo – Łyna Sępopol 1:8
Znicz Biała Piska – Orlęta Reszel 3:2
Warmia Olsztyn – Omulew Wielbark 2:3
Victoria Bartoszyce – MKS Jeziorany 1:1

1. Znicz Biała Piska 10 28 9 1 0 30-8
2. Mamry Giżycko 10 23 7 2 1 24-9
3. DKS Dobre Miasto 9 19 6 1 2 25-9
4. Łyna Sępopol 10 17 5 2 3 25-16
5. MKS Jeziorany 10 16 5 1 4 18-19
6. GLKS Jonkowo 10 15 5 0 5 17-25
7. Polonia Lidzbark Warmiński 9 15 5 0 4 12-14
8. Orlęta Reszel 10 14 4 2 4 16-13
9. Omulew Wielbark 10 13 4 1 5 14-19
10. Victoria Bartoszyce 10 12 3 3 4 16-12
11. Mazur Pisz 10 12 4 0 6 12-16
12. Wilczek Wilkowo 10 11 3 2 5 16-18
13. Granica Bezledy 10 11 3 2 5 12-17
14. Warmia Olsztyn 10 10 2 4 4 13-14
15. Jurand Barciany 10 7 2 1 7 16-30
16. Leśnik Nowe Ramuki 10 3 1 0 9 10-37

Klasa okręgowa II

Unia Susz – Warmiak Łukta
Kormoran Zwierzewo 2-1 GKS Stawiguda 2:1
Wel Lidzbark 4-2 Concordia II Elbląg 4:2
Polonia Iłowo 1-2 Osa Ząbrowo 1:2
Syrena Młynary 2-0 Tęcza Miłomłyn 2:0
Orzeł Janowiec Kościelny – Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 1:2
Ossa Biskupiec Pomorski 0-3 MGKS Tolkmicko 0:3
Ewingi Zalewo 2-1 Grunwald Gierzwałd 2:1

1. Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 10 26 8 2 0 33-4
2. MGKS Tolkmicko 10 26 8 2 0 28-5
3. Ewingi Zalewo 10 20 6 2 2 16-9
4. Syrena Młynary 10 17 5 2 3 17-11
5. Orzeł Janowiec Kościelny 10 15 4 3 3 18-18
6. Warmiak Łukta 10 15 5 0 5 13-15
7. Polonia Iłowo 10 14 4 2 4 12-15
8. Concordia II Elbląg 10 13 4 1 5 19-28
9. Tęcza Miłomłyn 10 12 4 0 6 13-18
10. Osa Ząbrowo 10 12 3 3 4 8-13
11. Wel Lidzbark 10 11 3 2 5 13-20
12. Grunwald Gierzwałd 10 11 2 5 3 16-19
13. GKS Stawiguda 10 10 2 4 4 13-17
14. Ossa Biskupiec Pomorski 10 10 3 1 6 10-18
15. Kormoran Zwierzewo 10 8 2 2 6 8-18
16. Unia Susz 10 4 1 1 8 9-18

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x