W Lubawie dużo ambicji i dobrego futsalu – Kontaktowa bramka wzbudziła nadzieję

To było święto futsalu na Warmii i Mazurach. Dwie drużyny z naszego regionu zagrały w 1/16 finału Pucharu Polski, a zmierzyły się z elitą krajowego futbolu pod dachem. W piątek olsztyński Underdogs po ładnej grze uległ obrońcy trofeum Gatta Active Zduńska Wola 0:4, natomiast w niedzielę (27 stycznia) wieczorem w Lubawie miejscowa ekipa Constract przegrała z AZS UG Gdańsk 1:6 (0:2). W obu przypadkach nasi reprezentanci zasłużyli na duże słowa uznania za: ambicję, duże już umiejętności, a przede wszystkim odwagę, bo przecież narażali się wstydliwe porażki.

 

W Lubawie mecz wzbudził bardzo duże zainteresowanie. Kibice żywo reagowali na wydarzenia. Mając świadomość klasy przeciwnika starali się dopingować zawodników Constractu, oklaskując każdą udaną akcję. A gdy na początku drugiej części lubawianie zdobyli kontaktową bramkę niektórzy uwierzyli, że może dojść do sensacji. Niesieni dopingiem gospodarze wyzwolili z siebie wszystkie zapasy energii i przez kilka minut widzowie byli świadkami pasjonującego widowiska.

Gdańszczanie przetrzymali ten okres, a później zadali decydujące ciosy. Ostatnie trzy bramki padły w samej końcówce i trochę wypaczyły ogólny obraz. Lubawianie byli już tak zmęczeni, że nie potrafili zapobiec typowo futsalowym akcjom, gdzie piłka błyskawicznie wędrowała od nogi do nogi, aż wreszcie trafiała do siatki. Nie może do jednak obniżyć oceny gry Constractu, który podobnie jak w piątek Underdogs zaprezentował się godnie.

Wniosek jest podstawowy. Mamy zdolnych piłkarzy, ale by odnosili oni sukcesy na krajowych boiskach muszą poświęcić na sport dużo więcej czasu. Na razie przynajmniej futsal na Warmii i Mazurach ma wymiar tylko amatorski.

Constract Lubawa – AZS UG Gdańsk 1:6 (0:2)

0:1 – Łukasz Knioch (6), 0:2 – Michał Olszewski (14), 1:2 – Daniel Malinowski (23), 1:3 – Paweł Friszkemut (28), 1:4 Dominik Depta (39), 1:5 – Łukasz Olszewski (39), 1:6 – Tomasz Musik (40)

Constract Lubawa: Marcin Piotrowicz, Piotr Kowalski, Dawid Mederski, Dawid Ksiuk, Mateusz Sadowski, Damian Jarzębowski, Miłosz Jarzębowski, Jarosław Szulc, Daniel Malinowski, Dawid Grubaski, Bartosz Lewandowski, Daniel Sass. Mateusz Smuorek

{AdmirorGallery}cons27{/AdmirorGallery}

Fot. ilawatv. Bartosz Kuba

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x