W Morągu Szesnastka Mokaster już świętuje mistrzostwo – W II lidze Markovia pany!

W niedzielę (28 lutego) odbyła się przedostatnia kolejka morąskich rozgrywek I Ligi Krawczyk-Kowalewski CUP 2015. Zwycięstwo nad Deluxem 4:1 zapewniło tytuł mistrzowski drużynie Mokaster, która ma już bezpieczna przewagę nad konkurentami. Nowy mistrz zakończył już rywalizację (mecz ostatniej kolejki rozegrał awansem) i może delektować się sukcesem. W II lidze już meta – triumf Markovii Markowo.

Oto relacje z ósmej serii spotkań I ligi

W pierwszym spotkaniu Chodup Team przegrał wprawdzie z Alpina 3:5, jednak po protestach i zweryfikowaniu zawodników Alpiny , przyznano walkower zespołowi Chodup Team. U rywali zagrało dwóch nieuprawnionych zawodników (w tym jeden strzelił bramkę).

W drugim meczu zagrały drużyny ze środka tabeli Damark Leśna z Elytą. Pod nieobecność najskuteczniejszego zawodnika Damarku Marcina Brzuziewskiego swoje szanse strzeleckie wykorzystali Karol Gomulski i Rafał Zientara. To głównie Ci zawodnicy nadawali rytm grze swojego zespołu.

Niepewny pozostania w 1 lidze zespól Delux na mecz z liderem Szesnastką Mokaster , poczynił pewne wzmocnienia. Mecz w pierwszej części bardzo wyrównany ,ale to Mokaster na przerwę schodził z przewagą jednej bramki po strzale niezwykle skutecznego Adama Niedźwieckiego. W drugiej odsłonie meczu padło wyrównanie po golu dawno nie oglądanego Radka Czarneckiego. Dosyć długo utrzymywał się rezultat remisowy 1-1. W pewnej chwili w skutek rażących błędów obrony Deluxów niesamowity „Niedźwiedź” w ciągu minuty wykorzystał dwie sytuacje bramkowe i tym sposobem uspokoił swojego managera Roberta Krajewskiego , który był mocno zaniepokojony przebiegiem tego spotkania. Tuż pod koniec Adam dobił rywala czwartym swoim golem i ustalił wynik spotkania na 4:1 co w konsekwencji dało drużynie niezagrożone już pierwsze miejsce w ligowej tabeli

Odrodzona drużyna LeoCenter Pułaskiego od czwartej kolejki kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i też nie inaczej było po meczu z drużyną Sienkiewicza wygranym 6:4. „Apetyt rośnie w miarę jedzenia” i zgodnie z tym hasłem LeoCenter miało jeszcze szanse na zdobycie mistrza jednakże Lider Szesnastka w ostatnim swoim ligowym meczu wygrał i tym samym ekipa Pułaskiego co najwyżej może powalczyć o wicemistrzostwo, ale to i tak wielki progres. W drużynie Pułaskiego z meczu na mecz oprócz dwóch „asów” Gębali i Kozłowskiego nadspodziewanie dobrze radzi sobie Tomasz Karczmarczyk – obrońca z dorobkiem 3 goli. Zespól Sienkiewicza jeszcze nie powiedział ostatniego słowa i na mecz z Zatorzem zapewne solidniej się przygotuje tym bardziej ,że w wyśmienitej formie strzeleckiej jest Radek Zasadowski (Hat-trick w meczu z LeoCenter).

Niestety druga porażka z rzędu trochę komplikuje sytuację drużyny Smile Shopa Zatorze. W starciu z nierówno grającą, ale za to ambitną ekipą Straży Pożarnej posypały się żółte kartoniki po obu stronach, a to oznacza ,że mecz był bardzo ostry i dynamiczny. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się dwubramkową przewagą Strażaków 3-1, dwa trafienia Michała Budki i jedno Łukasza Żołnowskiego w odpowiedzi tylko jeden celny strzał Pawła Mucharzewskiego. W drugiej części rywalizacji drużyna KP PSP Ostróda utrzymywała prowadzenie i wygrała ten mecz 4-2. Tym samym przesuwając się na trzecie miejsce w tabeli, tak więc szanse na wicemistrzostwo zachowały , aż cztery zespoły co zapewne uatrakcyjni ostatnią 9 kolejkę.

Wyniki:

Chodup Team – Sienkiewicza wo 5-0

W Alpinie wystąpiło dwóch nieuprawnionych do gry zawodników: Arkadiusz Klonowski i Andrzej Klonowski

Damark Leśna – Elyta 6-2 (3-0)

Leśna: K.Gomulski(2),R.Zietara(2),R.Rakowiecki(1),M.Cetra(1)

Elyta: Ł.Żuk(1),A.Krawczyk(1)

Szesnastka Mokaster – Deluxe 4-1 (1-0)

Mokaster: Adam Niedźwiecki(4)

Deluxe: R.Czarnecki(1)

LeoCenter Pułaskiego – Sienkiewicza 6-4 (3-2)

LeoCenter:P.Gębala(2),M.Hochherz(2) S.Kozłowski(1),T.Karczmarczyk(1)

Sienkiewicza: Radek Zasadowski(3), T.Dawidziuk(1),

KP PSP Ostróda – Smile Shop Zatorze 4-2 (3-1)

Straż:Michał Budka(3),Ł.Żołnowski(1),

Smile: P.Mucharzewski(1),T.Segin(1),

Klasyfikacja najlepszy strzelec

29 goli

Adam Niedźwiecki+4 (Szesnastka)

21 goli

Arkadiusz Lewandowski (Szesnastka)

17 goli

Michał Budka+3 (Straż Pożarna)

11 goli

Mariusz Załęski (Elyta)

Tabela

1 Szesnastka Mokaster 9 22 60:17

2 Leo Center Pułaskiego 8 16 31:28

3 Straż Pożarna ostróda 8 15 36:26

4 Smile Shop Zatorze 8 15 32:18

5 Chodup Team 8 13 30:31

6 Damark Leśna 9 13 34:39

7 Elyta 8 10 35:35

8 De Luxe 8 8 24:27

9 Sienkiewicza 8 7 25:44

10 FRB Alpine 8 0 7:49

Następna 9 ost. kolejka

17.00 Sienkiewicza – Smile Shop Zatorze

17.50 Chodup Team – Elyta

18.40 F.R.B. Alpina – LeoCenter Pułaskiego

19.30 DeLuxe – KP PSP Ostróda

Szesnastka – Leśna 11-2 (rozegrany awansem)

{AdmirorGallery}k43{/AdmirorGallery}

Markovia Markowo mistrzem II Ligi Pejper Cup 2015

W sobotę (28 lutego) odbyła się ostatnia 7 kolejka Amatorskiej Morąskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej – Pejper Cup 2015      

Pierwsze spotkanie pomiędzy Kolonią a Sklejką się nie odbyło z winy Paged Sklejka. I pomimo zainkasowania kompletu punktów Koloniści ostatecznie zajęli trzecie miejsce. Jest pewien niedosyt z powodu braku awansu do I Ligi, ponieważ Kolonia Warszawska wystawiła w tym sezonie do gry całkiem niezłych zawodników , choćby najlepszego strzelca ligi Łukasza Czerniaka , Michała Wilka oraz nieocenionego Tomasza Włodarczyka . W meczu drużyn z dolnej części tabeli Raxam-Kwiatowa padł remis 3-3. W kolejnym meczu zawodnicy z Małdyt a konkretnie Paweł Kamiński i Krzysztof Malinowski urządzili sobie festiwal strzelecki , obaj trafili celnie do bramki Jaensch Nowy Dwór aż po 5 razy. Tak wysoka porażka zepchnęła zespól Jaensch na ostatnie miejsce. Jednak opiekun drużyny z Małdyt Dariusz Niezdropa zapewne nie jest usatysfakcjonowany z czwartego miejsca.

W ostatnim bezpośrednim decydującym starciu o mistrza II ligi, lider Markovia Markowa zagrał z vice-liderem Lechpak Łączno. W tym meczu było wszystko , dramaturgia, naprzemienne prowadzenie, dużo goli, świetne parady bramkarskie ,żółte i czerwone kartki;( jednym słowem SUPER. Zawodnicy z Łączna musieli wygrać te spotkanie, by uplasować się na najwyższym miejscu podium, a niepokonanej drużynie Marcovii wystarczył remis. Z dużym impetem zaatakowali zawodnicy z Lechpaka i po 5 minutach prowadzili 3-0! Jednak kapitan Mateusz Wiśniewski swoim golem dał znak swoim zawodnikom ,że trzeba gonić wynik i poskutkowało , ponieważ Kamiński tuż przed przerwą zniwelował przewagę do jednej bramki (3-2). W dramatycznej drugiej połowie meczu Karol Chabko strzelił swojego drugiego gola, ale w odpowiedzi do końca grająca ekipa z Markowa za sprawą braci Łukasza i Marcina Besarab doprowadziła do remisu 4-4. W samej końcówce meczu podyktowano rzut karny dla LechPak Łączno jednak świetnie dysponowany nie młody już Krzysztof Przygodzki popisał się skuteczną paradą bramkarską Na kilka sekund przed końcowym gwizdkiem z przedłużonego rzutu karnego (za 6 faul) padła bramka autorstwa Marcina Besaraba i Markovia triumfowała ustanawiając nowy rekord Ligi: komplet zwycięstw – . GRATULACJE !!!

Skład Makovia Markowo: Mateusz Wiśniewski (kp), Krzysztof Przygodzki (br), Adam Besarab, Łukasz Besarab, Marcin Besarab (najskuteczniejszy strzelec drużyny 11 goli), Emil Dobrzyński, Marek Grzybowski, Radosław Kamiński, Maciek Kopyłek, Kamil Małejko, Radek Srebnik.

Organizator wręczył wszystkim drużynom pamiątkowe puchary oraz statuetki najlepszym zawodnikom , ponadto sponsor tytularny właściciel firmy Pejper Damian Markowski ufundował trzem najlepszym zespołom nagrody.

Wyróżnienia

Najlepszy zawodnik – Karol Chabko (LechPak Łączno)

Najlepszy strzelec – Łukasz Czerniak (Kolonia Warszawska)

Najlepszy bramkarz – Krzysztof Przygodzki (Markovia Markowo)

Wyróżniający się zawodnik – Krzysztof Malinowski (Gmina Małdyty)

Wyróżniający się zawodnik – Mateusz Wiśniewski (Markovia Markowo)

Drużyna Fair Play – Raxam

Wyniki ostatniej kolejki

Raxam – Kwiatowa 3-3 (2-2)

Raxam: D.Stepańczuk(2), D.Giemza(1)

Kwiatowa: D.Pietrzak(2),A.Polewaczyk(1)

Jaensch Nowy Dwór – Gmina Małdyty 2-14 (1-7)

Jaensch: D.Wachciński(1),K.Waćkowski(1),

Małdyty: Krzysztof Malinowski(5),Paweł Kamiński(5),K.Brzeziński(2),P.Marchlewicz(1),D.Niezdropa(1)

LechPak Łączno – Markovia Markowo 4-5 (3-2)

LechPak: K.Chabko(2),C.Laskowski(1),B.Wojciechowski(1)

Marcovia:M.Basarab(2), Ł.Basarab(1),R.Kamiński(1),M.Wiśniewski(1)

*Czerwona Kartka: Arek Stangrecki (Łączno)- zawieszony na 4 mecze  

Kolonia Warszawska – Paged Sklejka wo 5-0

Najlepsi strzelcy po 7 kolejce:

22 gole

Łukasz Czerniak (Kolonia Warszawska)

18 goli

Paweł Kamiński+5 (Gmina Małdyty)

12 goli

Krzysztof Malinowski+5 (Gmina Małdyty)

Michał Wilk (Kolonia Warszawska)

11 goli

Marcin Besarab+2 (Markovia Markowo)

9 goli

Marek Kotulski (Paged Sklejka)

7 goli

Konrad Borysiewicz (Gmina Małdyty)

Dawid Stepańczuk+2 (Raxam)

6 goli

Mateusz Wiśniewski+1 (Markovia)

Konrad Wachciński (Markovia)

Czarek Laskowski (LechPak)

Arek Stangrecki (LechPak)

Adrian Borkowski (Sklejka)

Marcin Słoma (Sklejka)

Klasyfikacja końcowa

1.Markovia Markowo (awans)

2. LechPak Łączno (awans)

3. Kolonia Warszawska

4. Gmina Małdyty

5. Paged Sklejka

6. Raxam

7. Kwiatowa

8. Jaensch Nowy Dwór

opr./Krzysztof Szpakowski/

{AdmirorGallery}k44{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Morąg Ostróda Piłka nożna

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x