W olsztyńskiej premierze Polska – Grecja 13:1 – EuroOrlik ruszył z kopyta

Na boisku przy SP 18 w Dajtkach nastąpiła inauguracja młodzieżowego turnieju piłkarskiego EuroOrlik 2012. To impreza dla zespołów złożonych z uczniów olsztyńskich szkół podstawowych i gimnazjów (grają także dziewczęta), które przybrały barwy narodowe uczestników finałów prawdziwych Mistrzostw Europy. Podział na grupy, system rozgrywek jest identyczny jak podczas turnieju w Polsce i na Ukrainie. W piątek (8 czerwca) rozegrano też dwa premierowe spotkania, w których uwaga: Polska pokonała Grecje 13:1, a Czechy zwyciężyły Rosję 6:4.

 

Nim jednak doszło do meczów nastąpiła bardzo efektowna ceremonia otwarcia imprezy, której głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Sportu Szkolnego Juvenia. Gości i uczestników powitała jej przewodnicząca Elżbieta Górka, a prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz życzył wszystkim młodym zawodnikom udanych gier. Następnie kapitanowie zespołów odebrali koszulki w barwach narodowych państw, które wylosowali przed kilkoma dniami. Dodatkową atrakcją było tzw. „żywe logo” złożone z uczestników imprezy. Rywalizację na boisku poprzedziły też występy piłkarskich żonglerów i cheerleaderek.

Grupa A

Polska – Grecja 13:1

Czechy – Rosja 6:4

Wyniki spotkań zaskakujące, ale w przypadku biało-czerwonych superoptymistyczne. I to na kilka godzin przed premierą Euro 2012.

{AdmirorGallery}osiem8{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x